אם לא הייתם על אי בודד בשנה האחרונה, סביר להניח שגם אתם, כמו כמעט כל חובב שעונים בעולם, יודעים כי אחת מסדרות השעונים המגניבות ביותר כיום, היא סדרת ה-PRX האוטומטית של טיסו. נכון, מדובר בעוד ״הומאז׳״ לרויאל אוק, אבל כמו כל ההומאז׳ים של היצרניות האחרות בשוק, גם במקרה של טיסו, מדובר קודם כל בהומאז׳ לשעון וינטאג׳ אייקוני של החברה משנות השבעים של המאה הקודמת. בימים אלו מציגה טיסו שני דגמים חדשים בסדרה – PRX ICE BLUE ו-Blue Panda – שעון שלושה מחוגים פשוט ושעון כרונוגרף עם לוח פנדה כחול. מוזמנים להכיר אותם ביחד איתנו.

PRX ICE BLUE ו-Blue Panda – מפרט טכני

השעון הראשון שנכיר הוא ה-PRX Ice Blue, או בשמו המלא PRX Automatic 80 Ice Blue. השעון מגיע בגוף המוכר של שעוני ה-PRX של טיסו, בקוטר של 40 מ״מ ובעובי של 10.9 מ״מ. השעון מגיע עם זכוכית ספיר ועם גב שקוף. השעון מגיע עם לוח בגוון Ice Blue – כחול קרח, שנראה יותר כמו תכלת ארקטי אם אתם שואלים אותנו. בשעה 3 בלוח השעון אנו מוצאים את חלונית התאריכון.

לוח ה-Ice Blue החדש. מקור - Watches By Sjx.
לוח ה-Ice Blue החדש. מקור – Watches By Sjx.

השעון מגיע עם צמיד מתכת אינטגרלי, כשגוף השעון והצמיד משלבים משטחים מוברשים ומלוטשים.

השעון השני, כפי שאפשר להבין מהשם שלו, הוא שעון כרונוגרף, ה-PRX Chronograph Automatic, שמגיע עם לוח פנדה כחול. אם אתם קצת פחות מכירים את שעוני הכרונוגרף בסדרה, נזכיר כי לטיסו יש כבר לוח פנדה שחור עם אינדקסים מוזהבים ולוח פנדה כחול הפוך, כשהלוח הראשי בצבע כחול והלוחות הקטנים בצבע לבן.

שעון הכרונוגרף החדש. מקור - Watches By Sjx.
שעון הכרונוגרף החדש. מקור – Watches By Sjx.

השעון החדש מגיע בערכת צבעים הפוכה – לוח לבן עם לוחות קטנים בצבע כחול. בעצם, מדובר בערכת צבעים ״פנדה טבעית״ ולא פנדה הפוכה. הלוח הלבן מגיע עם מרקם מחוספס, כשהלוחות הקטנים, בצבע כחול, מגיעים במרקם חלק. בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות, בשעה 6 אנו מוצאים את כרונוגרף 12 השעות ובשעה 9 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון. בשעה 4 משלבת טיסו את חלונית התאריכון. שני השעונים עמידים למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

PRX ICE BLUE ו-Blue Panda – מנגנון

שעון הכרונוגרף יגיע עם קליבר Valjoux A05 H31, מנגנון כרונוגרף אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 60 שעות.

מנגנון הכרונוגרף. מקור - Watches By Sjx.
מנגנון הכרונוגרף. מקור – Watches By Sjx.

שעון ה״שלושה מחוגים״ יגיע עם קליבר Powermatic 80.111, מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות.

אז מה חדש בעצם?

שני צבעים חדשים לדגמים הפופולריים של טיסו, שמגיעים במקביל להכרזה על רצועת גומי חדשה בצבע שחור שמתאימה לשעוני ה-PRX, במקביל לעליית מחירים, כפי שתיכף תראו, של דגמי הכרונוגרף.

כרונוגרף במראה רויאל-אוק. מקור - Watches By Sjx.
כרונוגרף במראה רויאל-אוק. מקור – Watches By Sjx.

כמה זה עולה לנו?

השעון הראשון, ה-PRX Automatic 80 Ice Blue, רפרנס T137.407.11.351.00, מגיע עם תג מחיר של 675 דולרים אמריקאיים, תג מחיר זהה למחירם של השעונים הקודמים בסדרה. שעון הכרונוגרף פנדה, רפרנס T137.427.11.011.01, מגיע עם תג מחיר של 1,825 דולרים, שמהווה עליית מחירים של כ-100 דולרים לעומת המחיר של שעוני הכרונוגרף הקודמים בסדרה. על פי דיווחים שונים, טיסו אמורה להעלות גם את המחיר של שני שעוני הכרונוגרף הקודמים בסדרה בימים הקרובים, כך שכל שלושת שעוני הכרונוגרף שלה יגיעו עם תג מחיר זהה.

PRX ICE BLUE ו-Blue Panda. מקור - Watches By Sjx.
PRX ICE BLUE ו-Blue Panda. מקור – Watches By Sjx.

השורה התחתונה

רק אתמול הכרנו כאן באתר את שעוני הכרונוגרף של מוריס לקרואה וציינו כי מדובר באחת האופציות התקציביות המשתלמות ביותר לשעוני כרונוגרף שוויצריים אוטומטיים, אז יום אחד בלבד עבר ואנחנו מכירים-נזכרים בשעוני הכרונוגרף של טיסו, שמציעים תג מחיר אטרקטיבי עוד יותר, כשהם מגיעים עם המראה הרויאל-אוקי הנחשק כל כך. אם ראיתם ביקורות מרחבי העולם על השעונים הללו, סביר להניח שאנחנו לא צריכים לספר לכם למה הם כל כך אהובים וכל כך פופולריים בקרב חובבי שעונים. אם לא, תסתכלו קצת על התמונות של השעונים בכתבה, בקרו באתר של טיסו, תנסו לחפש שעונים עם מפרט טכני כזה, רמת גימור כזאת ומחיר כזה ותחזרו לספר לנו מה מצאתם.

למעבר לאתר של טיסו.