ברגעים אלו מתנהלת אחת המכירות הפומביות המדוברות ביותר והמפורסמות ביותר בשנה האחרונה – Racing Pulse ניו יורק. במסגרת המכירה הזאת הוצעו למכירה אוסף שעוני ריצ’רד מיל של השחקן סילבסטר סטאלון, שעון רולקס דייטונה של השחקן המנוח פול ניומן ושעון טאג הויר של השחקן המנוח סטיב מקווין, איתו הופיע בסרט “לה מאן”. על המכירה הפומבית הזאת סיפרנו לכם כאן בגורו וכפי שהגורו ציפה, השעונים הללו הצליחו להשיג מספרים מרשימים. 

Racing Pulse ניו יורק – שעון הויר מונאקו של סטיב מקווין קובע שיא חדש לשעון הויר

אם הספקתם לשכוח, נזכיר כי מדובר בשעון המפורסם של סטיב מקווין מהסרט “לה מאן”. השעון נחשב לשעון שעזר להויר להגביר את הפופולריות שלה. מקווין השתמש במספר שעוני מונקו כאלו במהלך הסרט. אך רק השעון הספציפי הזה הופיע על ידו בסצינות שהגיעו למסך הקולנוע. המכירה הפומבית התחילה בסכום של 160,000 דולרים. תוך זמן קצר ההצעות הגיעו לגובה של 400 אלף דולרים, אך שם נדמה היה כי ההצעות נפסקו. אך תוך זמן קצר התחילו לזרום הצעות מ-3 רוכשים שהיו מעוניינים בשעון. לאחר כ-9 דקות של הצעות ו-32 הצעות בסך הכל, המכירה נסגרה. שעון ההויר מונקו של מקווין גרף סכום של 1.8 מיליון דולרים (לפני עמלות), כשהסכום הכולל שישולם עבורו הוא 2,208,000 דולרים. מדובר בשיא חדש לשעון של חברת הויר, שקשה להאמין כי יישבר בקרוב. הפעם האחרונה בה שעון מונקו של מקווין מהסרט “לה מאן” הוצע למכירה הייתה בשנת 2012. אז הוא נמכר בסכום של 799,500 דולרים. 

שעון הויר של השחקן המנוח סטיב מקווין הופך לשעון ההויר היקר בהיסטוריה. מקור - Hodinkee.
שעון הויר של השחקן המנוח סטיב מקווין הופך לשעון ההויר היקר בהיסטוריה. מקור – Hodinkee.

Racing Pulse ניו יורק – שעון רולקס דייטונה של פול ניומן נמכר בסכום של 5,475,000 דולרים

אם אתם חובבי שעונים, אתם בוודאי יודעים שצירוף המילים פול ניומן למילה דייטונה הופך את השעון לסופר מבוקש. השחקן המנוח נחשב לחובב מושבע של שעונים ובמיוחד לדגמי הדייטונה של רולקס. שעון הרולקס דייטונה הקודם שלו שהוצע למכירה בסוף שנת 2017 היה במשך כשלוש שנים השעון היקר בעולם כשהוא נמכר בסכום של כ-18 מיליון דולרים. את השעון הנוכחי קיבלה בתו של מקווין המנוח מאביה בשנה שבה נפטר. ההערכות המוקדמות היו כי השעון יימכר בסכום של כ-1.5-2.5 מיליון דולרים, אבל כמו שהבנתם – מקווין + דייטונה = שיאים חדשים. אמנם שעון הדייטונה הנוכחי לא שבר את השיא של שעון הדייטונה הקודם של מקווין, אבל הסכום הסופי שהושג עבורו הוא יותר מכפול. המכירה התחילה בסכום התחלתי של 800 אלף דולרים. בניגוד לשעון ההויר של סטיב מקווין, כאן מדובר היה במכירה קצרה הרבה יותר. לאחר 2 דקות ו-24 הצעות בסך הכל, התקבלה ההצעה האחרונה והגבוהה ביותר. הצעה טלפונית מג’נבה שבשוויץ בסכום של 5,475,000 דולרים. אולי לא שיא חדש עבור שעון דייטונה של פול ניומן, אבל סכום מרשים ביותר. 

Racing Pulse ניו יורק - שעון דייטונה של השחקן המנוח פול ניומן נמכר ב-5.5 מיליון דולרים. מקור - Hodinkee.
Racing Pulse ניו יורק – שעון דייטונה של השחקן המנוח פול ניומן נמכר ב-5.5 מיליון דולרים. מקור – Hodinkee.

שעון הפנריי של סילבסטר סטאלון מהסרט “Daylight” נמכר בסכום של 214,200 דולרים

השעון השלישי במכירה עם קשר הדוק לעולם הקולנוע הוא שעון פנריי של סילבסטר סטאלון. סטאלון ענד את השעון במהלך צילומי הסרט Daylight. ממש כמו שעון ההויר מקווין, גם לשעון הזה יש תרומה נכבדת לפרסום ולפריצה של פנריי. סטאלון הפך לשגריר הבולט (והראשון אם תרצו) של המותג והשעון שלו עזר למותג “לעלות על המפה” של חובבי שעונים. ההערכות הראשוניות היו כי השעון הזה יימכר בסכום שבין 40 אלף דולרים ל-80 אלף דולרים. לאחר 4 דקות של הצעות ו-18 הצעות בסך הכל, השעון נמכר בסכום של 214,200 דולרים. 

Racing Pulse ניו יורק. שעון הפנריי של סילבסטר סטאלון נמכר ב-214,200 דולרים. מקור - Hodinkee.
Racing Pulse ניו יורק. שעון הפנריי של סילבסטר סטאלון נמכר ב-214,200 דולרים. מקור – Hodinkee.

בשורה התחתונה

מבחינת מוכרי השעונים, אין ספק כי כל אחד מהשעונים הללו הצליח לגרוף סכום מכובד עבור מי שהציע אותו למכירה. סכום שגבוה בהרבה מההערכות הראשוניות עבור כל אחד ואחד מהשעונים. אבל הגורו רוצה לנתח מכירה של כל שעון ושעון בפני עצמו. בכל הקשור לשעון הדייטונה של פול ניומן, אין לגורו מה לומר. שילוב המילים דייטונה ופול ניומן הפך בשנים האחרונות לביצת הזהב של עולם שעוני היוקרה. נדמה כי אם תמצאו שעון דייטונה שפול ניומן הסתכל עליו למספר שניות, כבר תוכלו לקבל עליו כמה מאות אלפי דולרים. כך שסכום של כ-5.5 מיליון דולרים הוא מכובד לכל הדעות, אבל אם אתם שואלים את הגורו – הוא קצת לא פרופורציונלי. 

שעון ההויר מקווין שהפך ליקר בהיסטוריה. מקור - Hodinkee.
שעון ההויר מקווין שהפך ליקר בהיסטוריה. מקור – Hodinkee.

לגבי שעון ההויר מקווין ושעון הפנריי של סטאלון- בשני המקרים מדובר בשעונים עם תרומה חשובה מאוד לפריצה של החברות הללו. אם אתם שואלים את הגורו? אולי שני השעונים המפורסמים ביותר של החברות הללו. הגורו נזהר שלא להגיד החשובים ביותר בהיסטוריה של הויר ופנריי. הגורו היה מעדיף לראות את שני השעונים הללו במוזיאונים של פנריי והויר (טאג הויר, כן, הגורו יודע) ולא בידיים פרטיות, אבל זה כבר מאוחר מדי. בניגוד לשעון ההויר מקווין, שלדעת רבים הסכום הסופי ששולם עבורו קצת גבוה מדי, הרי ששעון הפנריי של סטאלון כבר מוגדר כ”גניבה” ברחבי הרשת, הגורו יכול רק לאחל לרוכש שלו שיתחדש … 

לפרטים נוספים באתר של פיליפס, בית המכירות הפומביות מאחורי Racing Pulse.