סדרת השעונים המפורסמת ביותר של לונג׳ין היא כמובן סדרת ההריטאג׳ של החברה. בסדרה הזאת משיקה לונג׳ין שעונים מודרניים במראה וינטאג׳י. במרבית הפעמים השעונים הללו מתבססים על שעונים היסטוריים של החברה. בחודש שעבר השיקה החברה חבר חדש בסדרת ההריטאג׳ שלה – Record Heritage Chronograph, החלטנו שהגיע הזמן להכיר אותו כאן אצלנו בווטשגורו.

Record Heritage Chronograph – מפרט טכני

השעון החדש של לונג׳ין מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. גוף השעון מגיע בקוטר של 40 מ״מ ובעובי של 13.8 מ״מ. כפי שאפשר לנחש משם השעון והסדרה שאליה הוא משתייך, השעון מגיע במראה וינטאג׳י מיוחד, עם השדרוג המודרני המתבקש למראה שלו.

Record Heritage Chronograph. מקור - Revolution Watch.
Record Heritage Chronograph. מקור – Revolution Watch.

לוח השעון מגיע בצבע שחור-מוזהב, כאשר הלוח כולו בצבע שחור, ואת צבע הזהב אנו מוצאים על הלוגו של לונג׳ין, מחוגי השעון, מחוגי הכרונוגרף וכמובן האינדקסים וטבעת הטכימטר מסביב ללוח השעון.

Record Heritage Chronograph. מקור - Revolution Watch.
Record Heritage Chronograph. מקור – Revolution Watch.

השעון הוא שעון כרונוגרף, שמגיע עם שני לוחות קטנים בשעה 3 ו-9, היוצרים מראה מאוזן, נקי ואלגנטי. בשעה 3 אנו מוצאים את לוח השניות הרצות של השעון (מחוג השניות המרכזי אם תרצו), כשבשעה 9 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות. מחוג השניות הגדול, במרכז השעון, הוא מחוג שניות הכרונוגרף. אם תשימו לב, מחוג שניות הכרונוגרף ומחוג דקות הכרונוגרף החולפות מגיעים בעיצוב זהה ושונה מעט ממחוג השניות של השעון, עם מעין ״זנב-משקולת״ בקצה המחוג.

הניגודיות בין הלוחות הקטנים ללוח הגדול. מקור - Revolution Watch.
הניגודיות בין הלוחות הקטנים ללוח הגדול. מקור – Revolution Watch.

בעוד לוח השעון כולו מגיע בגימור חלק, לונג׳ין בחרה דפוס מעגלי ללוחות הקטנים של השעון, עם גימור קרני שמש. הלוחות הקטנים מוקפים בטבעת מוזהבת, שמדגישה את המראה המיוחד של הלוחות הקטנים.

Record Heritage Chronograph – מנגנון

בתוך השעון, מאחורי הגב השקוף שלו, שם אנו מוצאים את הכיתוב RECORD, אנו מוצאים את המנגנון של השעון – קליבר L895.

קליבר L895 בגב השעון. מקור - Revolution Watch.
קליבר L895 בגב השעון. מקור – Revolution Watch.

קליבר L895 הוא מנגנון כרונוגרף אוטומטי, עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 59 שעות. לונג׳ין מבססת את המנגנון על קליבר 2892 של ETA, עם מודול כרונוגרף המורכב על המנגנון. כפי שראינו לא מעט פעמים אצל לונג׳ין ויצרניות אחרות בקבוצת סווטש, המנגנון מגיע עם שדרוגים לעומת המנגנון שעליו הוא מתבסס (ה-2892 של ETA), כאשר הוא מגיע עם קפיץ סיליקוני ורזרבת כוח גדולה בכ-50 אחוזים לעומת ה-2892.

אז מה חדש בעצם?

לונג׳ין מציינת השנה את שנת ה-190 להקמת החברה. כחלק מהחגיגות הללו, קיבלנו כבר מספר שעונים חדשים מהחברה, כמו ה-Ultrachron ושעוני ה-Master Collection החדשים. השעון הזה מצטרף לשעוני ״חגיגת שנת ה-190״, כשפעם נוספת לונג׳ין עושה מה שהיא עושה בצורה נפלאה בשנים האחרונות – הולכת אל הארכיון שלה, בוחרת שעון היסטורי במראה נהדר, מעבירה אותו למחלקת העיצוב שתעניק לו שדרוג מודרני ומשיקה את השעון לציבור הרחב.

שעון לחגיגות ה-190 ללונג׳ין. מקור - Revolution Watch.
שעון לחגיגות ה-190 ללונג׳ין. מקור – Revolution Watch.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס L2.921.4.56.2, מגיע בייצור סדרתי רגיל ולא במהדורה מוגבלת. השעון יגיע עם רצועת עור עגל או עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד. הוא יהיה זמין לרכישה בבוטיקים של לונג׳ין ואצל המשווקים המורשים של החברה. תג המחיר שלו עומד על 3,000 דולרים אמריקאיים.

Record Heritage Chronograph. מקור - Revolution Watch.
Record Heritage Chronograph. מקור – Revolution Watch.

השורה התחתונה

אם אתם זוכרים את הכותרת שלנו, אנחנו מקווים שהבנתם שאנחנו ציניים. מבחינתנו, לונג׳ין יכולה להשיק כל יום שעון כזה ,אנחנו מבטיחים לא להתלונן. טוב נו, לפחות לא בחודשיים הראשונים. אבל אם תרצו שנהיה קצת יותר רציניים – שעון כרונוגרף שוויצרי, עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC, במראה פשוט נפלא ועם תג מחיר סביר לחלוטין – מה עוד אפשר לבקש?

למעבר לאתר של לונג׳ין.