קרולין מוראט (Caroline Murat), שחיה בין השנים 1782 ל-1839 הייתה ידועה בתואר ״Reine De Naples” – “מלכת נאפולי״. מוראט, שכפי שאתם מבינים הייתה המלכה של נאפולי, הייתה גם אחותו הצעירה של נפוליאון בונפרטה. הייחוס המשפחתי שלה והתפקיד שמילאה זיכו אותה בכבוד שמעטים זכו לו, כשאברהם-לואי ברגה, יצרן השעונים הגדול בהיסטוריה, ייצר שעון במיוחד עבורה. בימים אלו משיק המותג ברגה שעון חדש – Reine De Naples 8918, בהשראת השעון שעיצב ברגה לקרולין מוראט. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

Reine De Naples 8918 – מפרט טכני

ברגה מציגה שני דגמים חדשים של שעון, כשאם תרצו, אפשר לקרוא לזה כשהיא ממציאה מחדש את השעון האייקוני. שני הדגמים של השעון מגיעים בגוף אובלי העשוי מזהב לבן, המחורץ בעדינות. גוף השעון מגיע בקוטר של 36.5 מ״מ על 28.45 מ״מ ובעובי של 10 מ״מ.

Reine De Naples 8918. מקור - TimeandWatches.
Reine De Naples 8918. מקור – TimeandWatches.

הדגם הראשון הוא למעשה הפעם הראשונה שבה ברגה מציעה שעון Reine De Naples עם לוח אמייל בטכניקת ה-“Grand Feu” (האש הגדולה). את לוח השעון מעטרות ספרות ערביות בעיצוב מתערבל, כשהשעון מגיע עם שיבוץ יהלומים.

הגוף המחורץ ושיבוץ היהלומים. מקור - TimeandWatches.
הגוף המחורץ ושיבוץ היהלומים. מקור – TimeandWatches.

כיאה לברגה, השעון מגיע עם לוח קטן בתוך לוח השעון, כשהלוח הקטן הוא למעשה תצוגת השעות והדקות. הלוח הזה ממוקם בחלק התחתון של לוח השעון, כשבשעה 6 בלוח השעון, במקום הספרה 6, ברגה משלבת יהלום בצורת אגס.

Reine De Naples 8918. מקור - TimeandWatches.
Reine De Naples 8918. מקור – TimeandWatches.

הדגם השני משלב לוח אם הפנינה עם עבודת גיליושה מרהיבה, סימן היכר נוסף של ברגה, בלוח הקטן בלוח השעון. הדגם הזה מגיע עם נגיעות עדינות של צבע אדום בגוון אבן האודם, צבע המעצים את הספרות על לוח השעון. גם כאן אנו מוצאים את שיבוץ אבני החן (אבני אודם בדגם הזה), עם אבן אודם בצורת אגס הממוקמת בשעה 6 בלוח השעון.

לוח אם הפנינה. מקור - TimeandWatches.
לוח אם הפנינה. מקור – TimeandWatches.

Reine De Naples 8918 – מנגנון

קליבר 537/3 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 45 שעות. השעון מגיע עם מנגנון בריחה וגלגל איזון העשויים מסיליקון. הרוטור של המנגנון, העשוי מזהב לבן, מעוטר גם הוא בחריטות בטכניקת הגיליושה, כשכל אחד מהרכיבים במנגנון מעוטר בצורה קפדנית בעבודה ידנית.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שחזור נוסף של ברגה לאחד השעונים האייקוניים והמפורסמים ביותר של אברהם-לואי ברגה, שמגיע הפעם, לראשונה, עם לוח אמייל בטכניקת הגרנד פיו.

כמה זה עולה לנו?

ברגה משיקה כאמור שני דגמים חדשים של שעון ה-Reine De Naples 8918. הדגם הראשון, רפרנס  8918BB/2N/764 D00D, הדגם עם לוח האמייל, מגיע עם תג מחיר של 40,000 אירו. הדגם השני, רפרנס 8918BB/5R/964 R00R, הדגם עם לוח אם הפנינה ולוח הגיליושה הקטנה, מגיע עם תג מחיר של 43,000 אירו.

Reine De Naples 8918. מקור - TimeandWatches.
Reine De Naples 8918. מקור – TimeandWatches.

Reine De Naples 8918 – השורה התחתונה

יצירת מופת של ברגה, המדגימה את היכולות הגבוהות של המותג המרהיב הזה בכל הקשור לעבודות גיליושה ובכל הקשור לשיבוץ אבני חן. כשזה משתלב בתוך אחד מהשעונים האייקוניים ביותר של המותג, מה עוד אפשר לבקש? אם נושא המחיר של השעון מטריד אתכם, אתם ככל הנראה לא קהל היעד שלו מלכתחילה, אבל אם אתם מבינים קצת בשעונים או אפילו באבני חן ותכשיטים, אתם ככל הנראה מבינים שאי אפשר לקבל שעון בגוף העשוי מזהב לבן, עם שיבוץ אבני חן – אודם או יהלומים – בתג מחיר נמוך יותר …

למעבר לאתר של ברגה.