בין מגוון השעונים שהגיעו אלינו בשבועות האחרונים במסגרת תערוכת Watches And Wonders, התגנב לו בצורה שקטה למדי שעון חדש מבית ריצ׳רד מיל, RM 17-02 טורביון קוורץ-TPT לבן. השעון החדש משלב בתוכו את מנגנון הטורביון המתקדם של החברה, ה-RM017 טורביון, ביחד עם גוף שעון העשוי מסגסוגת הקוורץ-TPT האופיינית של ריצ׳רד מיל. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

RM 17-02 טורביון קוורץ-TPT לבן – מפרט טכני

השעון החדש של ריצ׳רד מיל מגיע כאמור בסגסוגת הקוורץ-TPT המזוהה כל כך עם החברה, בגוף החבית המוכר. השעון מגיע ברוחב של 40.1 מ״מ, גובה של 48.15 מ״מ ועובי של 13.08 מ״מ, עם עמידות למים בעומק של עד ל-50 מטרים. הבזל של השעון מגיע עם 12 ברגי ספליין מטיטניום דרגה 5, עם דסקיות עמידות בפני שחיקה מפלדת אל-חלד 316L.

RM 17-02 טורביון קוורץ-TPT לבן
RM 17-02 טורביון קוורץ-TPT לבן

ריצ׳רד מיל משתמשת בגוון לבן מט לגוף השעון, צבע שמשתלב נהדר עם שאר החומרים והגוונים בשעון, ביניהם גשרי טיטניום מדרגה 5 בשילובי צבעים של שחור וזהב, עם נגיעות של כחול, עם ספרות ערביות בצבע צהוב.

RM 17-02 טורביון קוורץ-TPT לבן
RM 17-02 טורביון קוורץ-TPT לבן

בשעה 3 אנו מוצאים את כתר השעון העשוי מזהב, כשהוא מגיע עם ציפוי PVD שחור במרכזו. את הצבע השחור אנו מוצאים גם ברצועת הגומי של השעון.

גוף קוורץ-TPT לבן
גוף קוורץ-TPT לבן

בשעה 6 בלוח השעון אנו מוצאים את הטורביון, כשלימינו, אנו מוצאים את מחוון המצבים של המנגנון, עליו נרחיב מיד.

גוף קוורץ TPT לבן עם רצועת גומי שחורה
גוף קוורץ TPT לבן עם רצועת גומי שחורה

RM 17-02 טורביון קוורץ-TPT לבן – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר RM017 של ריצ׳רד מיל – מנגנון טורביון מתיחה ידנית, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 70 שעות, עם עמידות מגנטית לשדות בעוצמה של עד ל-5,000 גאוס.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

המנגנון מגיע עם בורר המצבים שהפך לסימן היכר נוסף לשעונים של ריצ׳רד מיל, עם מחוון מצבים הממוקם כאמור לימין הטורביון. המחוון מצביע על שלושה מצבים – H – Hands – כיוון מחוגי השעון, W – Wind – מתיחת הקפיץ באופן ידני וכמובן N – Neutral – מצב נייטרלי, כשלמעשה באמצעות הכתר ניתן לבחור את המצב שבו אנחנו רוצים להפעיל אותו ובהתאם לתפעל את מתיחת הקפיץ או כיוון השעות. ריצ׳רד מיל משלבת במנגנון מערכת אבטחה שמונעת מתיחת יתר, פעולה שיכולה לגרום נזק לקפיץ בטווח הארוך.

הכתר של השעון
הכתר של השעון

אז מה חדש בעצם?

סגסוגת הקוורץ-TPT היא סגסוגת שמגיעה בתהליך ייצור מתקדם, כשהיא מאופיינת בפסים הייחודיים שלה, המשתנים משעון לשעון. גוף השעון מתקבל מהנחה של 600 שכבות סיליקון, כל אחת בעובי של 45 מיקרון והספגתן במטריצה לבנה, לפני שהן עוברות חימום ל-120 מעלות צלזיוס באוטוקלייב (Autoclave). התהליך הזה מקנה לחומר יחס עמידות/משקל גבוה מאוד, כמו גם עמידות יוצאת דופן לקרני UV וטמפרטורות גבוהות.

בנוסף, מדובר בסגסוגת שהיא אינה אלרגנית ועמידה מאוד בפני מגוון רחב של כימיקלים שהשעון יכול להיתקל בהם במהלך חייו, מה שאמור לשמור על הגוונים הייחודיים שלה לאורך שנים.

כמה זה עולה לנו?

במילה אחת? הרבה. בשני מילים? הרבה מאוד.

השעון החדש של ריצ׳רד מיל, RM 17-02, מגיע במהדורה מוגבלת של 30 יחידות. תג המחיר של השעון עומד על 670 אלף פרנקים שוויצריים (כ-2.7 מיליון שקלים), לפני מסים.

השורה התחתונה

שעון נהדר נוסף מבית ריצ׳רד מיל שלצערנו מיועד לאלפיון העליון של האלפיון העליון בלבד או לסלבס מהשורה הראשונה בעולם. אבל מי אמר שאסור לנו לחלום …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ריצ׳רד מיל.