ריצ׳רד מיל משיקה שעון חדש וכמו תמיד, זאת סיבה למסיבה. השעון החדש – RM 21-02 טורביון Aerodyne, משלב את צבעי השחור-ירוק וכתום, עם נגיעות של גוון מתכתי. השעון מגיע בגוף העשוי מפחמן TPT ומקוורץ ירוק TPT, שני חומרים נדירים יחסית ובעלי תכונות פיסיקליות יוצאות דופן לצד מראה ייחודי. מוזמנים להכיר את השעון החדש של ריצ׳רד מיל ביחד איתנו.

RM 21-02 טורביון Aerodyne – מפרט טכני

השעון החדש של ריצ׳רד מיל מגיע בגוף החבית-מלבני המוכר של שעוני החברה. השעון מגיע בגוף בממדים של 42.68X50.12 מ״מ ובעובי של 14.3 מ״מ.

RM 21-02 טורביון Aerodyne. מקור - TimeandWatches.
RM 21-02 טורביון Aerodyne. מקור – TimeandWatches.

גוף השעון מציג מעין תבנית גלית שחוזרת על עצמה. התבנית הזאת מתקבלת מהרכב החומרים של גוף השעון. שכבות מרובות של חוטים מקבילים, המתקבלים על ידי הפרדה של סיבי פחמן וחוטי סיליקה. השכבות הללו, שמגיעות בעובי מקסימלי של 45 מיקרון, מוכנסות לתוך מטריצה שחורה וירוקה ולאחר מכן נשזרות במכונה מיוחדת שמשנה את כיוון החוטים ב-45 מעלות בכל פעם, בין שכבה לשכבה. לאחר מכן, השכבות הללו מחוממות ל-120 מעלות צלזיוס בלחץ של 6 בר. התוצר הסופי עובר לאחר מכן לעיבוד במכונות CNC במפעל לייצור גופי שעונים של ריצ׳רד מיל.

RM 21-02 טורביון Aerodyne. מקור - TimeandWatches.
RM 21-02 טורביון Aerodyne. מקור – TimeandWatches.

גוף השעון מאובטח על ידי 2 אטמי O-Ring Nitril, כמו גם 20 ברגי ספליין (Spline) מטיטניום דרגה 5 ודיסקיות עמידות בפני שחיקה העשויות מפלדת אל-חלד 316L. השילוב הזה מעניק לשעון עמידות למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

לוח ״חלת הדבש״ של השעון. מקור - TimeandWatches.
לוח ״חלת הדבש״ של השעון. מקור – TimeandWatches.

בלוח השעון אנו מוצאים תבנית דמויית חלת דבש, העשויה מהיינס 214 (Haynes 214), סגסוגת ניקל-כרום-אלומיניום-ברזל, שעוברת טיפול ב-PVD שחור. הודות לתכונות שלו, לוח הבסיס של השעון מציע קשיחות יוצאת דופן, מקדם התפשטות תרמי נמוך במיוחד והתנגדות מומנט יוצאת דופן.

גוף עתידני מחומרים נדירים. מקור - TimeandWatches.
גוף עתידני מחומרים נדירים. מקור – TimeandWatches.

לוח השעון עמוס למדי, כרגיל אצל ריצ׳רד מיל, אבל אם מסתכלים היטב, מגלים את הפרטים השונים שריצ׳רד מיל משלבת בשעון. מחוון רזרבת כוח משולב בשעה 11 בלוח השעון, בעוד מחוון המומנט ממוקם באופן סימטרי בשעה 1 בלוח השעון. מחוון המומנט מספק תצוגה של מתח קפיץ התוף ובכך מייעל את תפקוד המנגנון. בריצ׳רד מיל מסבירים כי בכל ערך N.mm הנמוך מ-5.33, המשמעות היא כי הקפיץ רפוי מדי, כשלעומת זאת, בכל ערך N.mm גבוה יותר מ-6.55, המשמעות היא כי הקפיץ במצב של מתיחת יתר, מצב העלול להשפיע על פעולת המנגנון ויכול אפילו לגרום לנזק למנגנון.

המחוונים השונים בלוח השעון. מקור - TimeandWatches.
המחוונים השונים בלוח השעון. מקור – TimeandWatches.

בשעה 4 בגוף השעון אנו מוצאים את בורר המצבים של השעון, המופעל על ידי לחצן (Pusher) המשולב במרכז כתר השעון. לחיצה על הכפתור בשעה 4 מעבירה את השעון ממצב Neutral – ניטרלי (N) למצב Winding – מתיחה (W) או למצב Hand-Setting – הגדרה ידנית (H).

RM 21-02 טורביון Aerodyne – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר RM21-01 של ריצ׳ר מיל. קליבר RM21-01 הוא מנגנון מתיחה ידנית, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 70 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון המרשים (כרגיל), אפשר לראות מבעד לגב השקוף של השעון (כרגיל). המנגנון מגיע כפי שהבנתם עם טורביון. עבור גשרי הטורביון בחרה ריצ׳רד מיל בטיטניום דרגה 5, חומר בעל קשיחות מעולה ועמידות מצוינת בפני קורוזיה. גשרי התוף והטורביון, המורכבים מארבע זרועות על בסיס עגול פתוח עם קצוות זהב, יושבים בתוך מבנה דמוי כור היתוך, הממוקם בשעה 6 בלוח השעון, דרכו אפשר לראות את החלקים הנעים במראה כמעט עתידני.

אז מה חדש בעצם?

כרגיל אצל ריצ׳רד מיל, החידוש הוא בעיקר בחומרים שמהם עשויים השעונים של החברה. גם כאן, מתנסה ריצ׳רד מיל בשילוב של חומרים נדירים , שיוצרים מראה יוצא דופן לגוף השעון. למרות שניתן לחשוב בקלות כי הבחירה בחומרים נעשית משיקולים של אסתטיקה, אצל ריצ׳רד מיל הבחירה מגיעה לפני הכל משיקולים של עמידות ומפרט טכני יוצא דופן.

RM 21-02 טורביון Aerodyne. מקור - TimeandWatches.
RM 21-02 טורביון Aerodyne. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של ריצ׳רד מיל מגיע במהדורה מוגבלת של 50 יחידות. אם אתם מודאגים שבגלל המספר הנמוך של יחידות מהשעון הזה לא תוכלו להשיג אחד, תרשו לנו להרגיע אתכם ולספר לכם שכל שעון כזה מגיע עם תג מחיר של 780 אלף פרנקים שוויצריים. אם לא בדקתם את השער של הפרנק השוויצרי זמן רב ואתם רוצים לדעת כמה זה בשקלים, תרשו לנו לספר לכם כי מדובר בכ-2.9 מיליון שקלים.

השורה התחתונה

מאז עליית הריבית במשק, חברות האשראי והבנקים משיקים חדשות לבקרים פרסומות שמנסות לשכנע אותנו לקחת הלוואות בתנאים מצוינים (לפחות לפי מה שהן מספרות בפרסומות). אתם חושבים שיש חברה שתסכים להעניק לנו הלוואה לרכישת שעון יוקרה ב-3 מיליון שקלים?

למעבר לאתר של ריצ׳רד מיל.