אחד משיתופי הפעולה המפורסמים ביותר של המותג ריצ׳רד מיל הוא שיתוף הפעולה עם שחקן הטניס הספרדי רפאל נדאל, מי שנחשב לאחד מהטניסאים הגדולים בהיסטוריה של המשחק. את השעון הראשון במסגרת שיתוף הפעולה הזה הציגה ריצ׳רד מיל בשנת 2010, ה-RM 027 טורביון. מאז הציגה החברה שעונים נוספים ביחד עם הטניסאי האגדי, כשאחד מהם היה ה-RM 35-03 שהוצג בשנת 2021. השעון ההוא הגיע בגוף העשוי מסגסוגת קוורץ TPT בלבן או בכחול. בתחילת דצמבר הציגה ריצ׳רד מיל שעון RM 35-03 חדש, ה-RM 35-03 Carbon TPT, שעון שמגיע בגוף העשוי כולו מסגסוגת פחמן TPT, אחד החומרים המזוהים ביותר עם ריצ׳רד מיל. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

RM 35-03 Carbon TPT – מפרט טכני

השעון החדש של ריצ׳רד מיל מגיע בגוף העשוי כאמור מסגסוגת הפחמן TPT, בגובה של 49.95 מ״מ וברוחב של 43.15 מ״מ. עוביו של השעון עומד על 13.15 מ״מ. גוף השעון עמיד למים בעומק של עד ל-50 מטרים, הודות לשימוש בשני אטמי O-Ring Nitrile, כשהוא מורכב בעזרת 20 ברגי טיטניום דרגה 5 ודיסקיות פלדת אל-חלד עמידות בפני שחיקה.

RM 35-03 Carbon TPT
RM 35-03 Carbon TPT

השעון מגיע עם סימן היכר נוסף של ריצ׳רד מיל – לוח סקלטון. בסיס המנגנון והגשרים, שמהווים למעשה את אותו לוח סקלטון של השעון, עשויים מטיטניום דרגה 5, עם טיפול אלקטרופלזמה אפורה ו-PVD, שמדרגים עוד יותר את המראה הספורטיבי של השעון.

גוף פחמן TPT עם רצועת גומי שחורה
גוף פחמן TPT עם רצועת גומי שחורה

מסגרת חיצונית עוטפת את לוח השעון, ועליה אנו מוצאים את הספרות 3,6,9 ו-12, כשמעל הספרה 6 אנו מוצאים מחוון ON-OFF עם מחוג קטן בצבע אדום. מחוון נוסף, עם האותיות W,N,H נמצא בשעה 2, גם הוא עם מחוג קטן באדום, כשמיד נסביר מהם בדיוק אותם מחוונים.

הלחצנים בשעה 2 (מימין) ובשעה 7 (בשמאל)
הלחצנים בשעה 2 (מימין) ובשעה 7 (בשמאל)

RM 35-03 Carbon TPT – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר RMAL2 של ריצ׳רד מיל. מנגנון אוטומטי מתקדם הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ורזרבת כוח של 55 שעות. ריצ׳רד מיל משלבת במנגנון רוטור מיוחד בצורת פרפר. הרוטור מורכב משתי זרועות טיטניום דרגה 5, המשלבות משקולות ממתכת כבדה. מה שמיוחד ברוטור הפרפר הזה, הוא שאנחנו יכולים לשלוט בו ובצורה שלו.

המנגנון המתקדם בגב השעון
המנגנון המתקדם בגב השעון

במיקום הראשוני שלהם, ״כנפי הפרפר״ משמשות כרוטור כפי שאנו מכירים ממנגנון אוטומטי – באמצעות תנועה רדיאלית של מרכז הכבידה כלפי חוץ, הם ממירים תנועות של עונד השעון למומנט הדרוש כדי למתוח את הקפיץ.

RM 35-03 Carbon TPT
RM 35-03 Carbon TPT

אבל, מה קורה אם אתם משחקים טניס או כדורסל או כל ספורט אחר שבו אתם מבצעים תנועות רבות של פרק כף היד? במקרה כזה, הקפיץ יימתח פעמים רבות ויסבול ממתיחת יתר. אל דאגה. לריצ׳רד מיל יש פתרון עבורכם. באמצעות לחיצה על הלחצן בשעה 7, אותן ״כנפיים״ פשוט ״נופלות״ או אם תרצו, מתחברות בזווית של 180 מעלות, כשהן יוצרות צורה חדשה שבעצם מונעת מהרוטור לזוז. המצב הזה מוגדר על ידי ריצ׳רד מיל כמצב ספורט (Sport Mode). כשהרוטור במצב רגיל, המחוון בשעה 6 מצביע על ON, כשהרוטור במצב ספורט ולמעשה לא פעיל, המחוון בשעה 6 מצביע על OFF.

הרוטור במצבים השונים שלו
הרוטור במצבים השונים שלו

המחוון בשעה 2, עם האותיות W,N,H מצביע על מצב הכתר, כשלמעשה באמצעות לחצן בשעה 2 קובעים את המצב הרצוי. מצב W הוא מצב Winding – מתיחה של הקפיץ, מצב H הוא מצב Hour – כיוון שעה ומצב N הוא מצב נייטרלי.

אז מה חדש בעצם?

שעון חדש בסדרת ה-RM 35-03 של ריצ׳רד מיל, שמגיע בסגסוגת הקרבון TPT (פחמן TPT), סגסוגת מתקדמת שהפכה לאחד מסימני ההיכר של שעוני ריצ׳רד מיל. בניגוד לדגמים הקודמים של ה-RM 35-03 שהיו צבעוניים יותר, הדגם הזה מאמץ את ערכת הצבעים השחורה, עם נגיעות של אדום וצהוב, מה שמקנה לו מראה ספורטיבי הרבה יותר.

כמה זה עולה לנו?

זוכרים את מחוון מצב הספורט של השעון? אז כדי לקנות את השעון החדש, אתם צריכים להיות כנראה או ספורטאים ממש ממש אבל ממש מוצלחים, או ממש אבל ממש עשירים. כמה עשירים? עשירים מספיק כדי להוציא 210 אלף פרנקים שוויצריים על השעון החדש, לפני מיסים.

השורה התחתונה

שעון נוסף לאלפיון העליון מבית ריצ׳רד מיל, שמדגים בצורה נהדרת עד כמה החברה הזאת מציגה שעונים מתקדמים בכל הקשור למנגנונים שלה שאולי לא מקבלים את תשומת הלב וההערכה הראויה להם בגלל תג המחיר של השעונים שלה. אז אם יש לכם 210 אלף פרנקים שוויצריים פנויים לרכישת שעון חדש ותמיד רציתם גרסה ספורטיבית יותר במראה שלה לעומת ה-RM 35-03 הראשונים, ריצ׳רד מיל בדיוק הציגה את השעון המושלם עבורכם.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ריצ׳רד מיל.