את הכתבה הזאת אנחנו צריכים לפתוח באזהרת ספוילר קטנה. לא מדובר בכתבת אחד באפריל. גם הגורו בדק את לוח השנה ומסתבר שהאחד באפריל עבר לפני כחודש. אבל כנראה שכשמדובר ביצרנית השעונים ריצ׳רד מיל, מה שיכול היה להיות מתיחה נהדרת לאחד באפריל, הופך מהר מאוד למציאות. RM 38-02 טורביון באבא ווטסון – ריצ׳רד מיל בשיתוף פעולה עם שחקן הגולף האמריקאי בצבע… ורוד?

למה ורוד?!

אל תבינו את הגורו לא נכון, מבחינתו שריצ׳רד מיל תוציא שעון בכל צבע שבא לה. אבל בכל זאת צריך להתעכב על הצבע הקצת לא שגרתי, בטח כשמדובר בשעון שמגיע בשיתוף פעולה עם סלב זכר. אז ההסבר פשוט מאוד. הצבע הורוד הוא הצבע האהוב על שחקן הגולף האמריקאי באבא ווטסון (Bubba Watson), כשהוא משחק עם מחבט עם ראש בצבע ורוד וכדורי גולף ורודים.

הצבע האהוב על באבא ווטסון. מקור - timeandwatches.
הצבע האהוב על באבא ווטסון. מקור – timeandwatches.

ווטסון משתף פעולה עם ריצ׳רד מזה מספר שנים, כשלאורך תקופה ארוכה הוא ביקש מהחברה ליצור עבורו שעון בצבע ורוד. בריצ׳רד מיל החליטו להרים את הכפפה ונענו לבקשה שלו והתוצאה – לפניכם … 

RM 38-02 טורביון באבא ווטסון – מפרט טכני

השעון החדש של ריצ׳רד מיל מגיע בגוף החבית המוכר של החברה. רגע, בעצם לא. מה עשו פה לחבית? ריצ׳רד מיל משתמשת בגוף שעון לא שגרתי, אפילו עבורה – גוף שעון לא סימטרי. 

RM 38-02 טורביון באבא ווטסון. מקור - timeandwatches.
RM 38-02 טורביון באבא ווטסון. מקור – timeandwatches.

צד אחד של גוף השעון מגיע באורך של 43.7 מ״מ, כשהצד השני שלו מגיע באורך של 50.04 מ״מ. העובי של השעון עומד על 15.95 מ״מ. גוף השעון עשוי מסגסוגת פחמן TPT או Carbon TPT, שבעצם מורכבת משכבות רבות של סיבי פחמן, אשר מונחות אחת על השניה ומחוברות זו לזו בטמפרטורה גבוהה. 

RM 38-02 טורביון באבא ווטסון. מקור - timeandwatches.
RM 38-02 טורביון באבא ווטסון. מקור – timeandwatches.

כמו כל השעונים של ריצ׳רד מיל, גם השעון הזה מתוכנן כך שיעמוד בזעזועים גבוהים במיוחד, עובדה שתהיה שימושית במיוחד עבור ווטסון. כדורי גולף יכולים להגיע כיום לתאוצה של מעל ל-50,000 ג׳י. ריצ׳רד מיל עדיין לא מגיעה לנתון הזה, אבל השעון החדש שלה יכול לעמוד בזעזועים של עד ל-10,000 ג׳י. 

RM 38-02 טורביון באבא ווטסון. מקור - timeandwatches.
RM 38-02 טורביון באבא ווטסון. מקור – timeandwatches.

ריצ׳רד מיל משלבת בשעון גשרי טיטניום דרגה 5 המחזיקים את גלגלי השיניים השונים ועל מנגנון הטורביון שמגיע עם בלאנס עם אינרציה משתנה. 

הרכבת גוף השעון. מקור - timeandwatches.
הרכבת גוף השעון. מקור – timeandwatches.

בתוך השעון אנו מוצאים שני צינורות העוברים מצד אחד של השעון אל הצד השני שלו, כשגם הם עשויים מטיטניום דרגה 5 וצבועים בורוד. הגשרים הללו מדגישים את הארכיטקטורה המיוחדת של השעון ושל לוח השעון, המעוטר בצבע הורוד בנדיבות רבה במיוחד. 

RM 38-02 טורביון באבא ווטסון – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים מנגנון טורביון מתיחה ידנית, הפועל בקצב של 21,600 לשעה. ריצ׳רד מיל ציידה את המננגנון בתוף מסתובב מהיר במיוחד (6 שעות לכל סיבוב במקום 7.5 שעות), המאפשר למנגנון רזרבת כוח של 70 שעות. 

מנגנון הטורביון מתיחה ידנית בגב השעון. מקור - timeandewatches.
מנגנון הטורביון מתיחה ידנית בגב השעון. מקור – timeandewatches.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שעון נוסף במסגרת שיתוף הפעולה המתמשך בין ריצ׳רד מיל ושחקן הגולף האמריקאי באבא ווטסון, כשריצ׳רד מיל נענית סוף סוף לבקשה של ווטסון ומשיקה שעון עם הצבע האהוב עליו – ורוד. מעניין לראות שריצ׳רד מיל בחרה דווקא בגוף העשוי מסגסוגת הפחמן TPT לשעון הזה. למרות שריצ׳רד מיל מרבה להשתמש בו, מדובר בחומר קשה מאוד לעבודה, כשהוא תובעני מאוד מבחינת עיבוד שבבי, הן בגלל הקשיות (Hardness) שלו והן בגלל מבנה מבנה הסקלטון שבו ריצ׳רד מיל משתמשת. 

כמה זה עולה לנו?

ריצ׳רד מיל משיקה את ה-RM 38-02 במהדורה מוגבלת של 50 יחידות. תג המחיר של השעון עדיין לא פורסם, אבל סביר להניח שמדובר על תג מחיר שינוע בסביבות ה-250 אלף דולר לפחות … 

RM 38-02 טורביון באבא ווטסון. מקור - timeandwatches.
RM 38-02 טורביון באבא ווטסון. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

זוכרים שאנחנו מתלוננים מדי פעם על כמה חסרה לנו החדשנות בעולם השעונים? אז למרות שמרבית השעונים של ריצ׳רד מיל נראים כמעט אותו דבר, אתם לא יכולים שלא להעריך את הניסיונות של ריצ׳רד מיל לחדש ולגוון, בין אם מדובר בצבע מאוד לא שגרתי בעולם השעונים ובין אם מדובר בגוף השעון הא-סימטרי. לשמחתו של הגורו, הוא לא מסתובב עם סכומים שקרובים לתג המחיר הצפוי של השעון הזה, כך שהוא לא באמת מתלבט אם לרכוש אותו … 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ריצ׳רד מיל.