אפשר להתחיל את הכתבה הזאת ישר מהסוף. נכון, אפשר להגיד שכל השעונים של ריצ’רד מיל נראים אותו דבר, אבל. אבל ברגע שמכירים את החברה הנפלאה הזאת לעומק ואת מה שעומד מאחורי השעונים שלה, מבינים שמדובר ביצרנית שעונים נפלאה. ברגע שמתעמקים קצת במפרט הטכני של השעונים שלה, מבינים שהם שונים מאוד אחד מהשני. למרות שכמעט כולם מגיעים בגוף החבית המוכר, זה עדיין לא אומר שמדובר באותם שעונים. מוזמנים להכיר ביחד איתנו יצירה חדשה של החברה, שהגיעה אלינו בסוף שנת 2020. RM 53-02 טורביון ספיר.

RM 53-02 טורביון ספיר – מפרט טכני

השעון החדש מגיע בגוף החבית המוכר, כשהוא עשוי מזכוכית ספיר. הממדים שלו – 42.7 מ”מ על 50.5 מ”מ. כאמור, גוף השעון עשוי מזכוכית ספיר, אבל כך גם בזל השעון וגב השעון. בעצם, כל הרכיבים הללו מגיעים בחתיכה אחת של זכוכית ספיר. אם זה נשמע לכם כמו משהו קל לביצוע, רק תנו לנו לציין שריצ’רד מיל היא היצרנית היחידה בעולם שמצליחה לייצר גופי שעונים כאלו.

RM 53-02 טורביון ספיר. מקור - TheWatchPages.
RM 53-02 טורביון ספיר. מקור – TheWatchPages.

השעון מגיע עם לוח סקלטון, סימן ההיכר השני של שעוני החברה. למעשה, כל המנגנון “תלוי” בגוף השעון באמצעות חוטי פלדה קלועים בעובי של 0.27 מ”מ.

RM 53-02 טורביון ספיר. מקור - TheWatchPages.
RM 53-02 טורביון ספיר. מקור – TheWatchPages.

החוטים עוברים דרך 10 גלגלות שונות לשיפור העמידות והמתיחה שלהם. התוצאה הסופית? שעון שעמיד בלחץ של עד ל-5,000 כוח ג’י.

שעון מרהיב העשוי מגוש שלם של זכוכית ספיר. מקור - TheWatchPages.
שעון מרהיב העשוי מגוש שלם של זכוכית ספיר. מקור – TheWatchPages.

השעון מגיע עם רצועת סיליקון בצבע תכלת, המשלימה בצורה נפלאה את גוף הספיר של השעון, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

RM 53-02 טורביון ספיר – מנגנון

ריצ’רד מיל שילבה בתוך הפלא ההנדסי הזה פלא הנדסי-מכאני נוסף. קליבר RM 53-01. מנגנון מתיחה ידנית עם טורביון, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ועם רזרבת כוח של 70 שעות.

מנגנון טורביון מתיחה ידנית. מקור - TheWatchPages.
מנגנון טורביון מתיחה ידנית. מקור – TheWatchPages.

אז מה חדש בעצם?

כפי ששם השעון מרמז, ה-RM 53-02 הוא לא באמת שעון חדש. הוא מבוסס על שעון ה-RM 53-01 של החברה, שמגיע עם אותו מנגנון ועם אותו לוח שעון, המבוסס על כבלי הפלדה המתוחים. אלא שהשעון ההוא הגיע בגוף העשוי מפחמן. הפעם אנו מקבלים גוף שעון העשוי מזכוכית ספיר.

כמה זה עולה לנו?

אז זהו, שלא בדיוק ברור. ריצ’רד מיל לא מפרסמת את המחיר הרשמי של השעון, כשבאתר החברה ובפרסומים הרשמיים שלה מצוין כי אפשר לקבל את המחיר לפי דרישה. סביר להניח שאם תשלחו להם מייל, לא תקבלו תשובה, אבל ההערכות הן לתג מחיר של כ-1.5 מיליון דולרים ליחידה. השעון מגיע במהדורה מוגבלת (אל תשחקו אותה מופתעים …) של 10 יחידות בלבד.

RM 53-02 טורביון ספיר. מקור - TheWatchPages.
RM 53-02 טורביון ספיר. מקור – TheWatchPages.

השורה התחתונה

התחלנו את הכתבה הזאת עם הסיכום שלה, אבל תרשו לנו לסכם פעם נוספת ובצורה שונה מעט. השעונים של ריצ’רד מיל נראים אולי הכי “היי-טקיים” בעולם השעונים וקצת פחות “הורולוגיה עילית”. ליתר דיוק, הורולוגיה של פעם. אבל אם מתעמקים קצת במנגנונים של החברה ובשעונים שלה, מבינים כי מדובר ביצירות מופת הנדסיות ומכניות. הם משלבים חומרים מתקדמים עם פאר היצירה של תעשיית השעונים השוויצרית, כמו מנגנוני טורביון מתקדמים. אם תרצו, זאת לגמרי החברה שלגביה הכי נכון להגיד – אל תסתכל בקנקן, אלא במה שיש בתוכו. הדבר היחיד שקצת מפריע לגורו הוא איך ריצ’רד מיל לא מציעה עמידות למים בעומק של קצת יותר מ-30 מטרים. אבל כנראה שאם יש לך כסף לקנות שעון כזה, יש לך גם מספיק כסף להעסיק מישהו שיירטב במקומך …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ריצ’רד מיל.