ריצ׳רד מיל השיקה בחודש שעבר שעון חדש, שמדגים את הקשר ההדוק בין החברה ובין עולם הספורט המוטורי. השעון החדש של ריצ׳רד מיל – RM 72-01 לה-מאן קלאסיק – מגיע במחווה למהדורה ה-11 של אירוע ה-Le Mans Classic הדו שנתי. המירוץ השנה בלה מאן הוא בעל חשיבות מיוחדת, כשהוא מציין את שנת ה-100 למירוץ 24 השעות האגדי של לה-מאן, אחד המירוצים היוקרתיים ביותר בעולם, אירוע שאותו ציינה גם רולקס בחודש שעבר עם שעון הדייטונה שלה. מוזמנים להכיר את השעון החדש של ריצ׳רד מיל ביחד איתנו.

RM 72-01 לה-מאן קלאסיק – מפרט טכני

השעון החדש של ריצ׳רד מיל מגיע בגוף העשוי מסגסוגת קוורץ TPT ירוקה ולבנה. גוף השעון מגיע ברוחב של 38.4 מ״מ, גובה של 47.34 מ״מ ועובי של 11.68 מ״מ. צבעי הירוק-לבן נבחרו כמחווה לצבעים המוכרים של מירוץ הלה-מאן.

RM 72-01 לה-מאן קלאסיק. מקור - TimeandWatches.
RM 72-01 לה-מאן קלאסיק. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם לוח סקלטון בצבעי לבן-ירוק, עם נגיעות של כתום ואדום. בחלק הימני העליון של השעון אנו מוצאים כרונוגרף 60 דקות (באיזור השעה 2), בחלק הימני התחתון של השעון (באיזור השעה 5) אנו מוצאים כרונוגרף 24 שעות, במחווה למירוץ ה-24 שעות של לה-מאן ובשעה 9 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון. בשעה 11 אנו מוצאים לוחית ועליה הסמל של ה-LE MANS CLASSIC.

לוח מיוחד בצבעי ירוק-לבן. מקור - TimeandWatches.
לוח מיוחד בצבעי ירוק-לבן. מקור – TimeandWatches.

בין שני לוחות הכרונוגרף, על גשר המחבר את שניהם, אנו מוצאים את מחוון הפונקציות של השעון, כשהאות W מתייחסת למתיחה (Winding), האות D מתייחסת לתאריך (Date) והאות H מתייחסת לכיוון המחוגים (Hand Settings), פונקציות שמבוצעות כולן בעזרת הכתר של השעון.

גוף קוורץ TPT. מקור - TimeandWatches.
גוף קוורץ TPT. מקור – TimeandWatches.

בחלונית אנכית בשעה 7 אנו מוצאים את התאריכון המוצג בתצורה של שתי ספרות אחת מעל השנייה.

RM 72-01 לה-מאן קלאסיק – מנגנון

בתוך השעון משלבת ריצ׳רד מיל את קליבר CRMC1 – מנגנון אוטומטי מתקדם, המורכב מ-425 רכיבים ומגיע בעובי של 6.05 מ״מ בלבד. המנגנון הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה מספק רזרבת כוח של 50 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון המרשים אפשר לראות מבעד לגב השעון, כשהוא מגיע עם רוטור פלטינה יעיל ביותר, עם מתיחה דו-כיוונית. המנגנון מגיע עם פונקציית פלייבאק כרונוגרף, כך שאפשר לאתחל את מחוג הכרונוגרף מבלי לעצור את הפעולה שלו, על ידי לחיצה על הלחצן הממוקם בשעה 4 בגוף השעון.

RM 72-01 לה-מאן קלאסיק. מקור - TimeandWatches.
RM 72-01 לה-מאן קלאסיק. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

שעון מרהיב נוסף מבית ריצ׳רד מיל, שמהווה מחווה נהדרת למירוץ הלה-מאן. מלבד סמל המירוץ המשולב בלוח השעון, ריצ׳רד מיל משתמשת כאמור גם בצבעי המירוץ ומחוות קטנות נוספות, כמו למשל הספרות 16 בכרונוגרף ה-24 שעות, המסמלות את השעה שבה בדרך כלל המירוץ מתחיל.

RM 72-01 לה-מאן קלאסיק. מקור - TimeandWatches.
RM 72-01 לה-מאן קלאסיק. מקור – TimeandWatches.

גוף השעון מגיע בהליך ייצור קפדני, הכולל מעל ל-600 שכבות של חוטי סיליקה המונחות אחת על גבי השנייה, כשכל שכבה מגיעה בעובי מקסימלי של 45 מיקרון. השכבות הללו מושרות בשרף שפותח במיוחד על ידי ריצ׳רד מיל בצבע לבן או ירוק. לאחר מכן הן עוברות אריגה במכונה המשנה את כיוון החוט ב-45 מעלות בין שכבה לשכבה. השלב הבא הוא חימום ל-120 מעלות צלזיוס וחשיפה של השכבות הללו ללחץ של 6 בר באוטוקלאב (autoclave). בסיום התהליך הזה, החומר מוכן לעבור לעיבוד CNC במפעל גופי השעונים של ריצ׳רד מיל. התהליך הזה יוצר תבנית אקראית לכל גוף שעון, כך שבפועל, כל שעון מגיע במראה ייחודי משלו.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של ריצ׳רד מיל מגיע במהדורה מוגבלת של 150 יחידות, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים. תג המחיר של השעון? 295,000 פרנקים שוויצריים, לפני מיסים. קצת מעל מיליון ומאתיים ושלושים אלף שקלים.

השורה התחתונה

חלום נוסף מבית ריצ׳רד מיל שאנחנו יכולים להוסיף לרשימת המשאלות (שככל הנראה לא יתגשמו לעולם) שלנו …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ריצ׳רד מיל.