אם תבקשו מאיתנו לרשום מספר דברים שגרנד סייקו מצטיינת בהם לאחרונה, סביר להניח שתמצאו ברשימה את המילים GMT ומנגנוני קוורץ מצוינים. לרגל חגיגות ה-140 שנה לחברה, החליטו ביצרנית העל היפנית לחבר את שתי היכולות הללו של החברה לשעון אחד, רפרנס 9F86 ולהציג שעון חדש במהדורה מוגבלת וכמו תמיד – עם לוח שעון מיוחד. מוזמנים להכיר ביחד איתנו את השעון החדש – SBGN023 קוורץ GMT – יצירה הורולוגית חדשה מבית גרנד סייקו. 

SBGN023 קוורץ GMT – מפרט טכני

גרנד סייקו תשיק שלושה שעונים חדשים בעיצוב זהה. הם יגיעו בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 40 מ”מ ובעובי של 13.1 מ”מ. 

SBGN023 קוורץ GMT. מקור - WATCHILOVE.
SBGN023 קוורץ GMT. מקור – WATCHILOVE.

השעונים יגיעו עם בזל קרמי קבוע ועליו תצוגת 24 שעות. בחלק הפנימי של לוח השעון, בין השעות 3 ל-9, אנו מוצאים פס צבעוני הנמתח לאורך היקף הלוח. השעונים יגיעו עם פס בצבעים אדום, כחול וזהב, שאם אתם שואלים אותנו, הוא הצבע היפה ביותר. 

SBGN021 קוורץ GMT. מקור - WATCHILOVE.
SBGN021 קוורץ GMT. מקור – WATCHILOVE.

 

SBGN019 קוורץ GMT. מקור - WATCHILOVE.
SBGN019 קוורץ GMT. מקור – WATCHILOVE.

מחוג ה-GMT של כל שעון יגיע בצבע זהה לאותו פס צבעוני, כשהתאריכון של השעון ממוקם בשעה 4. באופן מפתיע, גם כתר השעון ממוקם בשעה 4. גרנד סייקו משלבת בשעונים לוח בגימור קרני שמש בגוון של אותו פס צבעוני. 

הלוח המיוחד של ה-SBGN023 קוורץ GMT. מקור - WATCHILOVE.
הלוח המיוחד של ה-SBGN023 קוורץ GMT. מקור – WATCHILOVE.

השעונים יגיעו עם צמיד מפלדת אל-חלד ועם עמידות למים בעומק של עד ל-200 מטרים.

SBGN023 קוורץ GMT – מנגנון

גרנד סייקו משלבת בשעונים החדשים מנגנון קוורץ כאמור. אבל כמו תמיד אצל גרנד סייקו, לא מדובר בסתם מנגנון קוורץ. המנגנון שנבחר הוא קליבר 9F86. גרנד סייקו מדווחת על דיוק של 10 שניות (פלוס-מינוס) לשנה עבור המנגנון. הוא מצויד בפונקציית החלפת תאריכון מהירה (Instant Date Change) ומחוג GMT עצמאי. 

קליבר 9F86. מקור - WATCHILOVE.
קליבר 9F86. מקור – WATCHILOVE.

אז מה חדש בעצם?

שעוני GMT חדשים עם מנגנון קוורץ מתקדם מבית גרנד סייקו המציינים (פעם נוספת) את שנת ה-140 להקמת החברה. 

כמה זה עולה לנו?

גרנד סייקו משיקה כאמור שלושה שעונים בסדרה החדשה. השעון הראשון, ה-SBGN023, השעון עם נגיעות הזהב, יגיע במהדורה מוגבלת של 2,021 יחידות. כל השעונים בסדרה יגיעו עם גב מוצק, כשה-SBGN023 מגיע עם הכיתוב LIMITED EDITION ומספר השעון במהדורה המוגבלת מסביב ללוגו של גרנד סייקו. תג המחיר שלו יעמוד על 5,350 אירו. שני השעונים הנוספים בסדרה הם רפרנס SBGN019 ו-SBGN021. הם יצטרפו באופן קבוע לליין של גרנד סייקו. תג המחיר שלהם יעמוד על 4,450 אירו.

גב השעון של המהדורה המוגבלת בסדרה. מקור - WATCHILOVE.
גב השעון של המהדורה המוגבלת בסדרה. מקור – WATCHILOVE.

השורה התחתונה

אם אתם לא מבינים למה אנחנו מתלהבים משעוני קוורץ, אז תנו לנו לספר לכם עוד קצת על קליבר 9F86. בשנת 1993 השיקה גרנד סייקו את קליבר 9F. מנגנון קוורץ שאמור היה להיות חוד החנית של החברה בעולם מנגנוני הקוורץ המתקדמים לשעוני העילית שלה. גרנד סייקו משתמשת בגבישי קוורץ מיושנים הנבחרים באופן ידני עבור המנגנונים הללו והם מגיעים עם פיצוי תרמי. כך מצליחה גרנד סייקו להשיג דיוק גבוה במיוחד, עם סטיה של עד ל-10 שניות (פלוס-מינוס) בשנה. מדובר, ללא ספק, באחד ממנגנוני הקוורץ המתקדמים בעולם. לדעת רבים מדובר במנגנון הקוורץ המתקדם בעולם.

SBGN023 קוורץ GMT. מקור - WATCHILOVE.
SBGN023 קוורץ GMT. מקור – WATCHILOVE.

ה-9F86 הוצג בשנת 2018, כשהוא מוסיף את קומפליקציית ה-GMT. המנגנון הזה משמש את גרנד סייקו בשעוני ה-GMT המתקדמים ביותר שלה בליין הקוורץ. לשעונים הללו מצטרפים כעת שעוני הסדרה החדשה. הדגם הבולט בסדרה כפי שציינו הוא כמובן דגם המהדורה המוגבלת. גוון הזהב-צהוב שלו מקנה לו מראה ייחודי ויוקרתי לעומת הדגמים האחרים בסדרה. למרות שאם אתם שואלים אותנו, היינו שמחים לכל אחד מהשעונים הללו. בשורה התחתונה? מדובר בשעוני GMT נפלאים, בעיצוב נפלא ובביצוע נהדר של גרנד סייקו. 

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של גרנד סייקו.