בדברי הימים של סייקו יש לא מעט שעונים חשובים ואייקוניים, אבל ספק רב אם יש שעון עם משמעות כל כך חשובה בעולם שעוני הצלילה כמו ה-62MAS. סייקו השיקה את השעון הזה בשנת 1965, לא פחות מ-12 שנים לאחר הגל הראשון של שעוני צלילה שוויצריים, כשה-62MAS היה למעשה שעון הצלילה הייעודי הראשון מסייקו ושעון הצלילה הייעודי הראשון מיפן. השעון הזה זכה למספר רב של שחזורים בשנים האחרונות, אבל הגרסה האחרונה – SJE093 RE-CREATION מהדורה מוגבלת, היא ככל הנראה הגרסה הנאמנה ביותר למקור. מוזמנים להכיר אותה ביחד איתנו.

SJE093 RE-CREATION מהדורה מוגבלת – מפרט טכני

השעון החדש של סייקו מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 38 מ״מ ובעובי של 12.5 מ״מ. גוף השעון משלב משטחים מוברשים ומלוטשים, כשמעליו זכוכית ספיר כיפתית עם ציפוי אנטי-רפלקטיבי בחלק הפנימי שלה.

SJE093 RE-CREATION מהדורה מוגבלת. מקור - סייקו.
SJE093 RE-CREATION מהדורה מוגבלת. מקור – סייקו.

השעון מגיע עם בזל צלילה חד כיווני עם סקאלת צלילה בת 60 דקות, עם אינסרט מטאלי מבריק, כשהשעון מגיע עם גב מוצק מתברג. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-200 מטרים.

SJE093 RE-CREATION מהדורה מוגבלת. מקור - סייקו.
SJE093 RE-CREATION מהדורה מוגבלת. מקור – סייקו.

לוח השעון מגיע בצבע אפור כהה, עם גימור קרני שמש. לוח השעון נקי ומגיע עם אינדקסים בולטים, עם מילוי לומינובה בגוון ירוק וינטאג׳י. בשעה 3 אנו מוצאים את התאריכון של השעון. בחלק התחתון של לוח השעון אנו מוצאים את הכיתוב JAPAN 6L37, ממש בקצה לוח השעון, המתייחס למנגנון של השעון, אליו נתייחס מיד.

הכתר בצד השעון. מקור - סייקו.
הכתר בצד השעון. מקור – סייקו.

SJE093 RE-CREATION מהדורה מוגבלת – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 6L37. קליבר 6L37 הוא מנגנון מסדרת מנגנוני ה-Slimline של סייקו, כשהוא מבוסס על קליבר 6L35. המנגנון הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 45 שעות. המנגנון עמיד לשדות מגנטיים בעוצמה של 4,800 A/m .

גב השעון עם חריטת הדולפין. מקור - סייקו.
גב השעון עם חריטת הדולפין. מקור – סייקו.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, סייקו שחזרה את ה-62MAS מספר פעמים בשנים האחרונות, כשכל שחזור שלו הופך לפופולרי במיוחד בקרב חובבי שעונים. הגרסה החדשה היא כאמור הקרובה ביותר לשעון ה-62MAS המקורי. השעון מגיע עם העיצוב והפרופורציות של השעון המקורי, עם הגב המתברג ואפילו עם חריטה של סמל הדולפין כפי שהופיעה על הדגם המקורי. גם ערכת הצבעים של השעון היא שחזור מושלם של ערכת הצבעים של ה-62MAS.

אריזת השעון. מקור - סייקו.
אריזת השעון. מקור – סייקו.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של סייקו יגיע במהדורה מוגבלת של 1,965 יחידות. הוא יהיה זמין לרכישה החל מהחודש הבא (אוגוסט 2023), כשתג המחיר שלו עומד על 3,700 אירו. סייקו תשווק את השעון עם רצועת סיליקון שחורה עמידה במיוחד, עם גימור טרופי.

השורה התחתונה

כאמור, סייקו השיקה לאורך השנים מספר גרסאות מחודשות של ה-62MAS, אבל כולן היו עם הבדלים קטנים, שהרחיקו אותן מהשעון המקורי. בין אם מדובר בערכת צבעים כחולה או בגוף שעון בקוטר של 40 או 42 מ״מ. השעון החדש נראה כמו השחזור המושלם של השעון המקורי משנת 1965. אם אתם שואלים אותנו, גם אם הוא לא היה שחזור מושלם, סביר להניח שהוא היה נחטף כמו לחמניות חמות …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של סייקו.