פרדריק קונסטנט מרחיבה את סדרת שעוני הסלימליין שלה עם שעון חדש – Slimline Perpetual Calendar Manufacture סקלטון מ-Peter Speake. אם השם Peter Speake (פיטר ספיק) נשמע לכם מוכר, אתם לא טועים. ספיק, בריטי יליד 1968, הוא מי שעומד מאחורי המותג Speake-Marin. השעון הזה מגיע לאחר שיתוף פעולה בין פרדריק קונסטנט והמיזם האינטרנטי The Naked Watchmaker, שאותו ייסד ספיק ביחד עם דניאלה מרין. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

Slimline Perpetual Calendar Manufacture סקלטון מ-Peter Speake – מפרט טכני

השעון החדש של פרדריק קונסטנט מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 42 מ״מ ובעובי של 11.3 מ״מ. גוף השעון מלוטש כולו, כשפרדריק קונסטנט משלבת בשעון כתר ״בצל״ וזכוכית ספיר קמורה מעל ללוח השעון, כשגם גב השעון מגיע עם זכוכית ספיר המאפשרת לנו הצצה אל מנגנון השעון. השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

Slimline Perpetual Calendar Manufacture סקלטון מ-Peter Speake
Slimline Perpetual Calendar Manufacture סקלטון מ-Peter Speake

השעון מגיע עם לוח סקלטון בגווני אפור כהה. לוח הסקלטון מאפשר לנו לראות את המנגנון המעוטר בברגים כחולים וגלגלי שיניים מוזהבים. בשעה 3 אנו מוצאים לוח קטן עם תצוגת התאריכון, בשעה 6 אנו מוצאים את דיסקית תצוגת מצב הירח, שכיאה לספיק נשארה ללא הכיסוי העליון שלה, כך שהיא לא באמת עוזרת לנו לראות את מצב הירח (למי שזה באמת חשוב).

Slimline Perpetual Calendar Manufacture סקלטון מ-Peter Speake
Slimline Perpetual Calendar Manufacture סקלטון מ-Peter Speake

בשעה 9 אנו מוצאים תצוגת היום בשבוע ובשעה 12 אנו מוצאים לוח עם תצוגת החודש. בין החודשים ינואר למרץ שילבה פרדריק קונסטנט חלונית עגולה, שהופכת לאדומה אחת לארבע שנים, כשהיא מציינת את השנה המעוברת.

לוח הסקלטון של השעון
לוח הסקלטון של השעון

Slimline Perpetual Calendar Manufacture סקלטון מ-Peter Speake – מנגנון

פרדריק קונסטנט משלבת בשעון את קליבר FC-775 שלה – מנגנון לוח שנה נצחי אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

את המנגנון אנו יכולים לראות כאמור מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מגיע עם רוטור סקלטון כחול. על גשר אפור כהה במנגנון אנו מוצאים את הכיתוב DESIGNED BY PETER SPEAKE LIMITED EDITION 135 PIECES – עוצב על ידי פיטר ספיק, מהדורה מוגבלת, 135 יחידות.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

אז מה חדש בעצם?

פרדריק קונסטנט ממשיכה להשיק גרסאות מיוחדות לשעון לוח השנה הנצחי שלה, שהוא אחד משעוני לוח השנה הנצחי עם תג המחיר הנמוך ביותר בתעשיית השעונים השוויצרית, שעון שמספק תמורה נהדרת למחיר ומגיע הפעם עם טוויסט בדמות הסגנון העיצובי המוכר כל כך של ספיק. בנוסף, בשעון זה, פרדריק קונסטנט הגדילה את הלוחות הקטנים בשעה 3 ו-9 – תצוגות התאריך והיום בשבוע, כדי להפוך אותן לקריאות יותר.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של פרדריק קונסטנט, רפרנס FC-775PS4S6, מגיע במהדורה מוגבלת של 135 יחידות. השעון מגיע עם רצועת ניילון שחורה עם תפרים לבנים. תג המחיר של השעון עומד על 11,995 אירו.

השורה התחתונה

אם לא מפריע לכם שעל השעון כתוב FREDERIQUE CONSTANT, השעון החדש הזה הוא ככל הנראה הדרך הזולה ביותר להשיג שעון שתוכנן ועוצב על ידי פיטר ספיק ואם אתם מחפשים לוח שנה נצחי שוויצרי סקלטון תקציבי, אז אתם בכלל יכולים לסמן וי כפול …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של פרדריק קונסטנט.