בשנת 1967 הציגה DOXA את שעון הצלילה שלה – SUB 300. השעון היה שעון הצלילה הראשון בעולם שהגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים, כשסימן ההיכר שלו היה הלוח הכתום שלו, שהפך אותו לקריא במיוחד מתחת למים. השעונים של DOXA הפכו לפופולריים במיוחד בקרב צוללנים מקצועיים, כשהם מככבים בסדרת הספרים שכתב הסופר האמריקאי קלייב קאסלר (Clive Cussler), כשגיבור הספרים שלו, דירק פיט (Dirk Pitt) עונד את השעונים הללו. לאחרונה הציגה DOXA שעון SUB 300 חדש במחווה לקאסלר – SUB 300T קלייב קאסלר. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

SUB 300T קלייב קאסלר – מפרט טכני

השעון החדש של DOXA מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד מיושנת, בקוטר של 42 מ״מ ובעובי של 14 מ״מ. אם גם אתם עקבתם אחר אסון הצוללת טיטאן בימים האחרונים, תסכימו איתנו שהשעון הזה נראה בקלות כמו שעון שבילה עשרות שנים על קרקעית הים, כחלק מההריסות של הטיטניק.

SUB 300T קלייב קאסלר. מקור - DOXA.
SUB 300T קלייב קאסלר. מקור – DOXA.

השעון מגיע עם לוח בעבודת יד, בעיצוב במראה מצפן וינטאג׳י. פלדת האל-חלד המיושנת משתלבת בגוף השעון, הצמיד והסוגר שלו, כשהם מקנים לשעון מראה מיושן ואם תרצו, כזה שעבר הרפתקאות וחוויות רבות, מעל ומתחת לפני הים.

SUB 300T קלייב קאסלר. מקור - DOXA.
SUB 300T קלייב קאסלר. מקור – DOXA.

השעונים מגיעים עם בזל חד כיווני עם סקאלה לחישוב וניטור זמני צלילה ללא דקומפרסיה, שסתום שחרור הליום וכתר מתברג, התורם להבטחת העמידות למים עד לעומק של 1,200 מטרים.

גוף שעון בפלדת אל-חלד מיושנת. מקור - DOXA.
גוף שעון בפלדת אל-חלד מיושנת. מקור – DOXA.

השעון מגיע עם מחוגים ואינדקסים במילוי סופר לומינובה בגוון בז׳ מיושן, כשהתאריכון של השעון, בשעה 3, מכיל מחווה לקלייב קאסלר, כשהתאריכים 7,15 ו-31 צבועים באדום, תאריך הלידה של קאסלר – 15/7/1931.

מחווה לקלייב קאסלר. מקור - DOXA.
מחווה לקלייב קאסלר. מקור – DOXA.

בנוסף, בצד של השעון, מתחת לבזל, אנו מוצאים את הכיתוב IN HONOR OF CLIVE CUSSLER – לכבודו של קלייב קאסלר. קאסלר, אגב, נפטר בשיבה טובה לפני כשלוש שנים, בסקוטסדייל, אריזונה, כשהוא בן 89.

SUB 300T קלייב קאסלר – מנגנון

השעונים מגיעים עם גב מוצק, עליו אנו מוצאים את השמות של ספינות טרופות וחפצים היסטוריים אחרים שהתגלו או נסקרו על ידי NUMA – National Underwater and Marine Agency – הסוכנות הלאומית הימית והתת-ימית, סוכנות שהוקמה על ידי קאסלר המנוח.

הגב המיוחד של השעון. מקור - DOXA.
הגב המיוחד של השעון. מקור – DOXA.

מאחורי הגב המוצק של השעון, שילבה DOXA את סוס העבודה של תעשיית השעונים השוויצרית, קליבר SW200 של סליטה, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות.

אז מה חדש בעצם?

שעון צלילה חדש בסדרת ה-SUB 300 של DOXA, במחווה לסופר האגדי שתרם רבות לפופולריות של השעונים של החברה בשנות השבעים של המאה הקודמת, כשהשעון מגיע עם מחוות לקאסלר ועם מראה וינטאג׳י יוצא דופן.

אריזה ייחודית בצורת ספר. מקור - DOXA.
אריזה ייחודית בצורת ספר. מקור – DOXA.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של DOXA מגיע באריזה ייחודית בצורת ספר ישן, כשבנוסף לצמיד פלדת האל-חלד שלו, DOXA תצרף באריזה רצועת נאטו נוספת בגוון בז׳. תג המחיר של השעון עומד על 2,690 דולרים אמריקאיים.

SUB 300T קלייב קאסלר. מקור - DOXA.
SUB 300T קלייב קאסלר. מקור – DOXA.

השורה התחתונה

מכירים את זה שאתם רואים שעון צלילה חדש של יצרנית כזאת או אחרת ואתם חושבים לעצמכם – טוב, נו, עוד שעון צלילה במראה כל כך מוכר? אז תשכחו מהרעיון הזה, כי השעון הזה נראה פשוט נהדר, עם המראה המיושן והיוצא דופן שלו.

SUB 300T קלייב קאסלר. מקור - DOXA.
SUB 300T קלייב קאסלר. מקור – DOXA.

אז אם אתם מחפשים שעון צלילה סופר קשוח, במראה ייחודי, שעון שעמיד למים בעומק של עד ל-1,200 מטרים, גם אם אתם מגיעים בקושי ל-1.2 מטרים מתחת למים, אתם יודעים כבר מה לעשות, כן?

למידע נוסף על השעון החדש באתר של DOXA.