סדרת ה-Super AVI של ברייטלינג היא אחת מסדרות השעונים המעניינות ביותר של החברה, גם אם לא אחת המפורסמות ביותר שלה. ברייטלינג מקדישה את השעונים בסדרה הזאת למטוסי קרב היסטוריים, כך שכל השקה של שעון כזה לוקחת אותנו אחורה בזמן אל תקופה אולי קצת פחות  נעימה בהיסטוריה, אבל יודעים מה, תקופה קצת יותר פשוטה. מוזמנים להכיר את השעון האחרון בסדרה (שימו לב, זה הולך להיות ארוך במיוחד …) – Super AVI Chronograph GMT 46 Mosquito Night Fighter – ביחד איתנו.

Super AVI Chronograph GMT 46 Mosquito Night Fighter – מפרט טכני

השעון החדש של ברייטלינג מגיע בגוף העשוי מסגסוגת קרמית שחורה, בקוטר של 46 מ״מ ובעובי של 15.9 מ״מ. לחצני השעון, הכתר וגב השעון עשויים מטיטניום. השעון מגיע עם בזל קרמי מחורץ, שאמור לשפר את האחיזה בו והתפעול שלו, גם עם כפפות טייס.

Super AVI Chronograph GMT 46 Mosquito Night Fighter. מקור - TimeandWatches.
Super AVI Chronograph GMT 46 Mosquito Night Fighter. מקור – TimeandWatches.

הלוח השחור של השעון מגיע עם לוחות קטנים מאנתרציט, בפריסת 3-6-9. בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות, בשעה 6 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-12 שעות, כשבתוכו משלבת ברייטלינג את התאריכון על רקע שחור ובשעה 9 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון. לוחות האנתרציט הקטנים מגיעים עם תבנית מעגלית.

לוחות אנתרציט קטנים. מקור - TimeandWatches.
לוחות אנתרציט קטנים. מקור – TimeandWatches.

על הלוח אנו מוצאים ספרות ערביות בלבן, כשגם מחוגי השעון מגיעים עם נגיעות של לבן. את לוח השעון עוטפת טבעת אפורה ועליה 24 שעות, כשהשעון מאפשר קריאה של אזור זמן נוסף באמצעות מחוג GMT. במבט ראשון מחוג ה-GMT נראה כמו מחוג השניות, כך שחשבנו כי מדובר בשעון פלייבאק כרונוגרף, אבל לאחר התעמקות במפרט הטכני של השעון, הבנו כי מדובר בשעון GMT.

בהשראת מטוס אייקוני שהיה עשוי מעץ. מקור - TimeandWatches.
בהשראת מטוס אייקוני שהיה עשוי מעץ. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם רצועת עור שחורה עם תפירת בד בחלקה החיצוני, כשהשעון עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

Super AVI Chronograph GMT 46 Mosquito Night Fighter – מנגנון

בתוך השעון משלבת ברייטלינג את קליבר B04 שלה – מנגנון כרונוגרף עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

קליבר B04 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 70 שעות. את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשעליו אנו מוצאים חריטה של מטוס ה-Night Fighter.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, התוספת האחרונה לקולקציית ה-Super AVI של ברייטלינג. השעון החדש מגיע במחווה למטוס ה-De Havilland Mosquito. המטוס הוא מטוס דו מנועי בריטי, שיוצר בתחילת שנות הארבעים של המאה הקודמת. במטוס נעשה שימוש נרחב בעץ בגוף שלו. אמנם נהוג לחשוב כי השימוש בעץ נעשה בגלל המחסור בפלדה ואלומיניום, בשנות מלחמת העולם השניה, אבל למעשה, מעצב המטוס, סר ג׳פרי דה הבילנד היה די בטוח כי מטוס עץ יכול להיות קל יותר ויעיל יותר. דה הבילנד לא טעה, כאשר המטוס, שכונה גם “Wooden Wonder״ (״פלא העץ״), התעלה על מטוסים בני דורו שהיו עשויים ממתכת, כשהוא הופך לאחד המטוסים המהירים ביותר שנבנו בין השנים 1940 ל-1950.

המטוס האייקוני. מקור - TimeandWatches.
המטוס האייקוני. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של ברייטלינג, רפרנס SB04451A1B1X1, מגיע במחיר של 11,950 אירו, או 51,750 שקלים. המחיר הזה הופך אותו לשעון ה-SUPER AVI היקר ביותר בסדרה, משהו הגיוני בהתחשב בעובדה שמדובר בשעון GMT.

Super AVI Chronograph GMT 46 Mosquito Night Fighter. מקור - TimeandWatches.
Super AVI Chronograph GMT 46 Mosquito Night Fighter. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

שעון נהדר של ברייטלינג, במחווה למטוס היסטורי שרשם לעצמו מקום חשוב בדפי ההיסטוריה של עולם התעופה. בכל הקשור לממדים של השעון – מדובר בברייטלינג להזכירכם. בכל הקשור לתג מחיר – כרונוגרף, שוויצרי, משולב GMT, עם מחווה למטוס היסטורי? למה ציפיתם?

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ברייטלינג.