ראדו מרחיבה את סדרת ה-True Square שלה עם שעון חדש – True Square Over the Abyss או True Square “מעל המצולות”. גם אם אתם לא מכירים את סדרת השעונים הזאת, אפשר להבין שהוא מגיע עם גוף שעון מרובע. אבל מה שבאמת מיוחד ומרשים בו הוא לוח השעון. השעון מגיע בשיתוף פעולה עם צמד האמנים טוקרל וטגרה (Thukral & Tagra) מהודו. השניים ניסו להדגיש את חשיבות הקשר שלנו עם אחרים באמצעות השעון והם הצליחו לעשות זאת בצורה נפלאה, אם אתם שואלים אותנו. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד עם הגורו.

True Square “מעל המצולות” – מפרט טכני

השעון החדש מגיע בגוף מונובלוק קרמי בגוון כחול מט. ראדו משתמשת באותה סגסוגת גם לכתר השעון. הממדים של השעון – רוחב של 38 מ”מ, גובה של 44.2 מ”מ ועובי של 9.9 מ”מ.

True Square "מעל המצולות". מקור - Watchilove.
True Square “מעל המצולות”. מקור – Watchilove.

גב השעון עשוי מטיטניום בציפוי PVD כחול. במרכז גב השעון אנו מוצאים איור דיגיטלי מבעד לאינסרט העשוי מזכוכית ספיר עם החריטה – THUKRAL AND TAGRA. האיור הוא כמובן עבודה של צמד המעצבים והוא נקרא “DOMINUS AERIES”. צמד המעצבים מספר כי האיור חוקר חזיונות מהעתיד עם רפרנסים מהעבר. את אותו שילוב מוזר של עבר ועתיד השניים משלבים גם בעיצוב של גב השעון והחלק הקדמי של השעון.

הגב המעניין של השעון. מקור - Watchilove.
הגב המעניין של השעון. מקור – Watchilove.

אם אתם שואלים את עצמכם איך הגענו לגב השעון, אז אתם צודקים. שאלה טובה. זה רק בגלל שאנחנו רוצים להתמקד כמו שצריך בלוח של השעון.

True Square "מעל המצולות". מקור - Watchilove.
True Square “מעל המצולות”. מקור – Watchilove.

יכול להיות כי בעקבות הקורונה והריחוק החברתי, צמד המעצבים ההודי בחר להדגיש בצורה נהדרת את חשיבותהקשר שלנו עם אחרים באמצעות לוח השעון. הם עושים זאת באמצעות 37 מחוגים הצבועים בצבעים הנעים מכחול ועד ורוד, שנראים כמו זיקוקים היוצאים מאמצע לוח השעון.

שמים לב לידיים המוארות? מקור - Watchilove.
שמים לב לידיים המוארות? מקור – Watchilove.

עם זאת, אם תשימו לב, שניים מהזיקוקים/ידיים הללו מוארות בצביעת סופר לומינובה עדינה. המחוגים הללו מייצגים את אזור הזמן של עונד השעון. אם זה לא היה ברור עד עכשיו – לא מדובר בשעון חכם. זהו שעון אוטומטי לכל דבר …

True Square “מעל המצולות” – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר R763 של ראדו. מנגנון אוטומטי המכיל 25 אבני חן. ראדו לא מספקת יותר מדי נתונים על המנגנון מלבד העובדה שהוא מגיע עם רזרבת כוח של 80 שעות. בדיקה מעמיקה ברשת מגלה לנו כי מדובר כמובן במנגנון המבוסס על קליבר C07.611 של ETA, מנגנון בטכנולוגיית ה-POWERMAATIC 80.

True Square "מעל המצולות". מקור - Watchilove.
True Square “מעל המצולות”. מקור – Watchilove.

אז מה חדש בעצם?

אנחנו תמיד שמחים לגלות עיצובים חדשים ורעיונות חדשים בעולם השעונים. בוודאי כשזה לוקח את נושא הצגת הזמן למקומות חדשים שלא חשבנו עליהם. הצמד ג׳יטן טוקרל וסומיר טגרה מרכיבים ביחד את הסטודיו לאמנות ועיצוב טוקרל וטגרה.

טוקרל וטגרה. מקור - Watchilove.
טוקרל וטגרה. מקור – Watchilove.

עבודתם מתרכזת בעבודות ציור, פיסול ואומנות, שבהן הן מנסים לצייר ראיית עתיד מנחמת, משכנעת ומרתקת. העבודות האחרונות שלהם התמקדו בפרשנות לנרטיבים וסמלים מיתולוגיים הודיים. המסע האומנותי בן 18 השנים שלהם הביא אותם להשתתפות בתערוכות נחשבות רבות מסביב לעולם. הם נחשבים כיום לאמנים מהבולטים והמבוקשים ביותר בהודו ואין ספק ששיתוף הפעולה שלהם עם ראדו מספק לנו שעון מיוחד ואם תרשו לנו – נהדר.

True Square "מעל המצולות". מקור - Watchilove.
True Square “מעל המצולות”. מקור – Watchilove.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של ראדו, True Square ״מעל המצולות״, רפרנס R27070202, מגיע במחיר של 2,770 דולרים. לא מדובר במהדורה מוגבלת והשעון צפוי להיות חלק קבוע מהליין של ראדו.

סגסוגת קרמית בכחול מט לגוף השעון. מקור - Watchilove.
סגסוגת קרמית בכחול מט לגוף השעון. מקור – Watchilove.

השורה התחתונה

כפי שכתבנו – שעון נפלא מבית ראדו. אבל זה עוד לפני שגילינו את המחיר שלו. אחרי שגילינו את המחיר שלו, אנחנו חושבים שמדובר בשעון נהדר עם תמורה מצוינת למחיר. בכל הקשור לשימוש בחומרים, אנחנו בטוחים שהגוף הקרמי מבוצע בצורה נפלאה על ידי ראדו. מה עם המנגנון? אנחנו בטוחים ש-ETA יודעת בדיוק מה היא עושה. בכל הקשור לעיצוב וחדשנות – תרשו לנו להוריד את הכובע בפני טוקרל וטגרה. אז אם אתם מחפשים שעון מעניין ולא שגרתי להוסיף לאוסף שלכם, אין ספק שמדובר באופציה נהדרת.

True Square "מעל המצולות". מקור - Watchilove.
True Square “מעל המצולות”. מקור – Watchilove.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ראדו.