אם אתם עוקבים אחרי הגורו, אתם בוודאי יודעים שמדי פעם יש כתבות שהגורו מתחיל הפוך. כלומר – הגורו מתחיל אותן מסוף הכתבה – מהשורה התחתונה. אז תרשו לנו גם הפעם להתחיל מהסוף. במילה אחת – WOW. רוצים את זה ביותר? לא בטוח שצריך. לא בטוח שצריך בכלל לדבר. אם היינו יכולים רק לתת לתמונות לדבר, זה היה עדיף. אבל בכל זאת, צריך קצת לכתוב משהו על השעון החדש של יגר לה קולטרה. Ultra Thin מון טורביון – יצירת מופת מושלמת של יגר לה קולטרה. למה אנחנו כבר מגדירים אותו כמושלם? מוזמנים לקרוא …

Ultra Thin מון טורביון – מפרט טכני

השעון החדש של יגר לה קולטרה מגיע בגוף העשוי מזהב אדום 18 קראט בקוטר של 41 מ”מ ובעובי של 12.2 מ”מ. יגר לה-קולטרה משתמשת בזהב “Le Grand Rose” – סגסוגת זהב בפטנט רשום של החברה. היא מגיעה עם גוון מיוחד ועם עמידות גבוהה במיוחד לדהייה של הצבע לאורך השנים. השעון מגיע עם מנגנון טורביון ותצוגת מצב ירח.

Ultra Thin מון טורביון. מקור - Timezone forums.
Ultra Thin מון טורביון. מקור – Timezone forums.

את גוף הזהב משלים לוח לבן בגוון קליפת ביצה (Eggshell-White). בלוח השעון, בשעה 3 אנו מוצאים את הלוגו של יגר לה קולטרה ומתחתיו שם החברה. בשעה 12 אנו מוצאים את תצוגת מצב הירח העשוי מזהב 18 קראט ועם רקע כחול מרהיב זרוע בכוכבים. בשעה 6 אנו מוצאים את מנגנון הטורביון המרחף של השעון.

Ultra Thin מון טורביון. מקור - Timezone forums.
Ultra Thin מון טורביון. מקור – Timezone forums.

מחוג עם הלוגו של יגר לה קולטרה, בצבע אדום, מצביע על התאריך בחלק ההיקפי החיצוני של לוח השעון.

Ultra Thin מון טורביון – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר JLC 983. מנגנון טוריבון מרחף של יגר לה-קולטרה. המנגנון הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה והוא מצויד ברזרבת כוח של 45 שעות.

קליבר JLC 983. מקור - Haute Time.
קליבר JLC 983. מקור – Haute Time.

הוא מגיע עם רוטור העשוי מזהב אדום ועם עיטורי Côtes de Genève על גבי רכיבי המנגנון השונים. המנגנון מגיע עם 983 רכיבים שונים ועם 35 אבני חן. הוא מציע רזרבת כוח של 45 שעות. קליבר 983 מבוסס על קליבר 978 האגדי של החברה, עם תוספת מחוון הירח (מון-פייז) והתאריכון.

אז מה חדש בעצם?

אמרנו לכם שלא צריך להכביר במילים על יצירת המופת הזאת. אם אתם בכל זאת רוצים שנגיד לכם מה חדש? יצירת מופת הורולוגית מרהיבה של יגר לה קולטרה. תנו לנו כל שבוע שעון כזה ואנחנו לא מתלוננים. כמו כל שעון של יגר לה קולטרה בסדרת ה-Master Collection, גם השעונים המדהימים הללו עוברים סדרת בדיקות מקיפה של 1,000 שעות, שאמורות להבטיח את התפקוד הקרוב למושלם של השעון על מגוון המכלולים והרכיבים שבו.

קלאסיקה על זמנית מבית יגר לה קולטרה. מקור - Hodinkee.
קלאסיקה על זמנית מבית יגר לה קולטרה. מקור – Hodinkee.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס 1692410, מגיע במחיר של 88,500 דולרים, ללא מיסים. חושבים שזה הרבה? אז אתם טועים. מדובר בתג מחיר נפלא לשעון שהוא פשוט קסם מרהיב מבית יגר לה-קולטרה.

טורביון מרחף עם מון פייז ותאריכון. מקור - Hodinkee.
טורביון מרחף עם מון פייז ותאריכון. מקור – Hodinkee.

השורה התחתונה

הכינוי של יגר לה קולטרה הוא יצרנית השעונים של יצרני השעונים. הכוונה היא כמובן לעובדה שהחברה ייצרה מנגונים כמעט לכל חברה בתעשיית השעונים. אבל אם אתם שואלים את הגורו, אפשר לתת פירוש נוסף לכינוי הזה. יצרנית השעונים שכל יצרן שעונים לא היה מתבייש ללכת עם השעון שלה. כן, גם סנובים מאודמר פיגה, פטק פיליפ או כל שם גדול אחר בתעשיית השעונים. עם תג מחיר סביר מאוד לשעון נפלא שכזה, כל חובב שעונים יכול רק להוסיף את השעון הזה לרשימת החלומות שלו …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של יגר לה קולטרה.