פרנק מולר היא יצרנית שעוני יוקרה, שלצערנו לא מגיעה יותר מדי לכותרות אצלנו במגזין. החברה שהוקמה בשנת 1991 על ידי פרנק מולר השוויצרי, אחראית לכמה מהשעונים המדהימים ביותר בתעשייה. לחברה יש קו עיצובי מאופיין מאוד ובולט מאוד, על גבול הצעקני-ריצ’רד מיל אם תרצו. לאחרונה השיקה החברה שעון חדש – Vanguard Line Cut, שמצטרף לסדרת ה-Vanguard של החברה. בניגוד לקו האקסטרווגנטי יחסית של החברה, ה-Vanguard Line Cut הוא שעון ספורט קלאסי ומאופק. סיבה נהדרת לגורו – ולכם – להכיר אותו מקרוב.

Vanguard Line Cut – מפרט טכני

שעון ה-Line Cut מגיע בגוף חבית העשוי מטיטניום בממדים של 41X50 מ”מ. הגובה שלו עומד על 9.1 מ”מ. חשוב לציין כי בסטנדרטים של פרנק מולר מדובר בשעון קטן יחסית. נראה כי בחברה ניסו “ליישר קו” עם שעוני ספורט מודרניים עם הדגם הזה, שמרגיש ונראה דק ועדין יותר בהשוואה לדגמים אחרים של שעוני החברה.

פרנק מולר Vanguard Line Cut. מקור - LaCoteDesMontres.
פרנק מולר Vanguard Line Cut. מקור – LaCoteDesMontres.

הודות לשימוש בטיטניום, המראה הכללי של השעון עדין ומאופק. המראה הכללי של השעון מזכיר מאוד שעונים של ריצ’רד מיל במבט ראשון. אבל הודות לשימוש בטיטניום השעון מקבל מראה מונוכרומטי ומאופק מאוד.

פרנק מולר Vanguard Line Cut. מקור - LaCoteDesMontres.
פרנק מולר Vanguard Line Cut. מקור – LaCoteDesMontres.

לוח השעון עבר ציפוי בצבע אפור, כשהוא משלים בצורה נהדרת את המראה הכללי של השעון. הצבע היחיד בשעון מלבד אפור הוא פס גומי בצידי גוף השעון. צמיד השעון משתלב בצורה נפלאה כשגם הוא עשוי מטיטניום בגוון זהה לזה של גוף השעון.

 גוף דק יחסית לדגמים קודמים בסדרה ומראה אלגנטי יותר. מקור - LaCoteDesMontres.

גוף דק יחסית לדגמים קודמים בסדרה ומראה אלגנטי יותר. מקור – LaCoteDesMontres.

באופן מפתיע, העמידות למים של השעון עומדת על 30 מטרים בלבד. בפועל? לא היינו נכנסים לשום בריכה או ים עם שעון כזה. אולי היינו שוטפים איתו ידיים.

Vanguard Line Cut – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר FM 708. בפרנק מולר לא מספקים יותר מדי פרטים על המנגנון, מלבד העובדה שהוא פותח במיוחד עבור השעון. ה-FM 708 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה. הוא מגיע עם רזרבת כוח של 42 שעות.

 גם לוח השעון עבר ציפוי בצבע אפור. מקור - LaCoteDesMontres.

גם לוח השעון עבר ציפוי בצבע אפור. מקור – LaCoteDesMontres.

אז מה חדש בעצם?

עבור פרנק מולר, מדובר בשעון הראשון בסדרת ה-Vanguard העשוי מטיטניום. המראה הכללי של השעון מאופק הרבה יותר משעונים קודמים של החברה בכלל ובסדרת ה-Vanguard בפרט. באופן כללי – הגורו שמח על כל הזדמנות להציג חברה “חדשה” כאן באתר. בטח כשמדובר בשעון כמו ה-Line Cut.

שעון מסדרת ה-Vanguard Crazy Hours. מקור - פרנק מולר.
שעון מסדרת ה-Vanguard Crazy Hours. מקור – פרנק מולר.
שעון מסדרת ה-Vanguard Crazy Hours. מקור - פרנק מולר.
שעון מסדרת ה-Vanguard Crazy Hours. מקור – פרנק מולר.

פרנק מולר מציעה שעונים “משוגעים” בסדרת ה-Vanguard, כפי שניתן לראות ב-Vanguard Crazy Hours. ה-Line Cut הוא שעון סולידי בהרבה ואין ספק שהיינו שמחים לראות עוד כמוהו.

כמה זה עולה לנו?

תג המחיר של השעון עומד על 9,800 אירו, כולל מיסים. אם אתם שואלים את הגורו? זה בכלל לא הרבה לשעון כזה. זאת כמובן בהנחה שאתם מוכנים לצאת מהתבנית – רולקס, אומגה, ברייטלינג, זניט וכו’ …

השורה התחתונה

כפי שציינו בפתיחת הכתבה – אנחנו תמיד שמחים לקבל את ההזדמנות לספר לכם על חברות “חדשות” יחסית. כלומר חברות שלא מגיעות בדרך כלל לכותרות אצלנו. או כאלו שבאופן כללי לא בולטות בקרב חובבי שעונים. פרנק מולר מייצרת שעונים נפלאים וסופר מרשימים וה-Vanguard Line Cut עומד בהחלט בציפיות שלנו. גם אם בסופו של דבר יתברר לנו שהמנגנון שלו הוא ETA בתחפושת …

למעבר עמוד סדרת ה-Vanguard באתר של פרנק מולר.