בלנקפיין משיקה שעון חדש, כשבמבט ראשון הוא נראה כמו שעון שראינו לא מזמן מהחברה – ה-Villeret Traditional Chinese Calendar ״שנת הדרקון״, שהושק בחודש ינואר האחרון. השעון החדש – Villeret Quantième Perpétuel לוח ירוק, מגיע עם לוח שנראה במבט ראשון כמו אותו לוח של שעון לוח השנה הסינית, אם כי מדובר בלוח שנה נצחי, עם גוון ירוק שונה מעט מזה של שעון השנה הסינית, שהגיע עם לוח ירוק בגוון ג׳ייד. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

Villeret Quantième Perpétuel לוח ירוק – מפרט טכני

השעון החדש של בלנקפיין מגיע בגוף העשוי מזהב אדום, בקוטר של 40.3 מ״מ ובעובי של 10.7 מ״מ. הממדים של השעון שונים משמעותית מאלו של שעון השנה הסינית, שהגיע בגוף בקוטר של 45.2 מ״מ ובעובי של 15.1 מ״מ.

Villeret Quantième Perpétuel לוח ירוק
Villeret Quantième Perpétuel לוח ירוק

השעון מגיע עם לוח ירוק בגימור מוברש, עם ספרות רומיות בזהב אדום. על לוח השעון אנו מוצאים שלוש לוחות קטנים – בשעה 3 אנו מוצאים את לוח התאריכון, בשעה 9 אנו מוצאים את לוח היום בשבוע ובשעה 12 אנו מוצאים את לוח החודש ותצוגת השנה המעוברת. בשעה 6 אנו מוצאים את חלונית תצוגת מצב הירח, עם ירח מוזהב המוקף בשני כוכבים.

הלוח הירוק המיוחד של השעון
הלוח הירוק המיוחד של השעון

השעון מגיע עם מחוג שניות מרכזי, כשכל מחוגי השעון עשויים גם הם מזהב אדום. בלנקפיין תשווק את השעון עם רצועת עור תנין חומה, עם אבזם מתקפל, כשהשעון עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

Villeret Quantième Perpétuel לוח ירוק – מנגנון

השעון החדש של בלנקפיין מגיע עם קליבר 5954 – מנגנון אינהאוס אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות. המנגנון מגיע עם רוטור מזהב אדום עם עבודת גיושה מרהיבה ועיטורים שונים על פלטת הבסיס של המנגנון.

המנגנון המרשים בגב השעון
המנגנון המרשים בגב השעון

המנגנון המרשים מתאים את תצוגת התאריך כשהוא לוקח בחשבון שינויים בחודשים ובשנים, כולל שנים מעוברות, מבלי לדרוש כל התאמות עד לפברואר 2100 – חודש שלא יחול בשנה מעוברת, בגלל חריגה בלוח השנה הגרגוריאני, המתרחשת אחת לשלוש מאות שנים.

אז מה חדש בעצם?

בלנקפיין משיקה את השעון החדש לכבוד שנת 2024, שנה מעוברת במידה ולא שמתם לב. שעוני לוח השנה הנצחי של בלנקפיין הם תזכורת נהדרת שלחברה הזאת, שמתחרה עם ושרון קונסטנטין על תואר יצרנית השעונים השוויצרית הותיקה בעולם (בואו נשאיר את הויכוח הזה לפעם אחרת), יש לא מעט להציע חוץ משעוני הפיפטי פטומס שלה ושעונים בשיתוף פעולה עם סווטש …

Villeret Quantième Perpétuel לוח ירוק
Villeret Quantième Perpétuel לוח ירוק

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של בלנקפיין, רפרנס 6656-3653-55B, מגיע עם תג מחיר של 55,750 אירו.

השורה התחתונה

ביצוע נהדר נוסף של בלנקפיין לשעון לוח שנה נצחי, עם לוח ירוק מיוחד. בלנקפיין שומרת על גוף השעון נקי כמעט לחלוטין, מלבד כתר השעון, כשכל כפתורי תיקון התאריך ותצוגת מצב הירח מגיעים מתחת לרגלי השעון (מתחת ל-Lugs). הלחצנים הללו מוגנים בפטנט, כשניתן להשתמש בהם ללא כלים חיצוניים, באמצעות האצבע בלבד.

למעבר לאתר של בלנקפיין.