שעון הדפיי (Defy) של זניט הפך בשנים האחרונות לשעון ה

סדרת שעוני הדפיי (Defy) של זניט הפכה בשנים האחרונות לכר פורה לגרסאות מיוחדות וצבעוניות מבית יצרנית השעונים השוויצרית. אתמול השיקה זניט שני שעונים חדשים בסדרת ה-Defy שלה, שעונים שמגיעים עם גוף קרמי בצבע שחור או לבן. שני השעונים מגיעים במסגרת שיתוף פעולה עם Fusalp, חברה צרפתית המייצרת מוצרי יוקרה לתחום הסקי. Zenith x Fusalp Defy – מוזמנים להכיר את שני השעונים החדשים ביחד איתנו. 

Zenith x Fusalp Defy – מפרט טכני

זניט משיקה כאמור שני שעונים חדשים בסדרת ה-Defy שלה. שני השעונים מגיעים בגוף המוכר של סדרת ה-Defy, בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 10.5 מ״מ. השעונים עשויים מסגסוגת קרמית, כששעון אחד יגיע בצבע שחור, בעוד השעון השני יגיע בצבע לבן. 

Zenith x Fusalp Defy. מקור - זניט.
Zenith x Fusalp Defy. מקור – זניט.

השעונים יגיעו עם לוח סקלטון, אחד מסימני ההיכר של שעוני ה-Defy של זניט, עם מספר שינויים שמגיעים בשעונים הללו. השינוי הראשון הוא הטבעת ההיקפית שעוטפת את לוח הסקלטון. בשני השעונים הטבעת מגיעה בצבע זהה לגוף השעון, כשעל הטבעת אנו מוצאים את צבעי דגל צרפת. השינוי השני הוא עיצוב בצורת פתית שלג במרכז לוח הסקלטון, כשגם כאן, פתית השלג מגיע בצבע זהה לגוף השעון. 

Zenith x Fusalp Defy. מקור - זניט.
Zenith x Fusalp Defy. מקור – זניט.

פתית השלג הוא למעשה מעין משחק על לוגו הכוכב של זניט, עם תוספות שהופכות אותו לפתית שלג. בנוסף, זניט משלבת נגיעות בגוון זהב אדום בלוח הסקלטון, בשכבה תחתונה. לא ברור אם מדובר אכן בזהב אדום או סגסוגת מתכתית כלשהי בגוון הזה, אבל השילוב הזה עובד פשוט נהדר ומשדרג את המראה של השעון. זניט תשווק את השעונים עם רצועת גומי בצבע זהה לגוף השעון, עם אבזם מתקפל, כששני השעונים עמידים למים בעומק של עד ל-100 מטרים. 

Zenith x Fusalp Defy – מנגנון

זניט משלבת בשני השעונים את קליבר Elite 670 SK שלה. ה-Elite 670 SK הוא מנגנון אינהאוס אוטומטי מבית זניט. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 50 שעות. 

המנגנון בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
המנגנון בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

את הנגיעות של הזהב האדום (תזכורת – לא ברור אם מדובר בזהב אדום, ככל הנראה סגסוגת בגוון זהב אדום), אנו מוצאים גם ברוטור הסקלטון של זניט במנגנון השעון. על הגב השקוף של השעון אנו מוצאים את הלוגו של Fusalp, כמו גם את הכיתוב ONE OF 300 והכיתוב ONE OF 100, שכפי שאתם מבינים, מרמזים כי השעונים מגיעים במהדורה מוגבלת. 

אז מה חדש בעצם?

שיתוף פעולה מרענן של זניט עם יצרנית מוצרי היוקרה הצרפתית Fusalp, שבא לידי ביטוי כאמור במספר נגיעות עיצוביות מעניינות בשעון עצמו. למרות שילוב הצבעים של דגל צרפת והלוגו של Fusalp, אנחנו אהבנו בעיקר את השילוב של גוון הזהב-אדום שמגיע על הרקע האפור-מתכתי של לוח הסקלטון ומנגנון השעון. 

מתאים גם לנשים?. מקור - זניט.
מתאים גם לנשים?. מקור – זניט.

כמה זה עולה לנו?

זניט משיקה כאמור שני שעונים חדשים. השעון הראשון, רפרנס 49.9000.670-2/02.R796, הוא השעון שמגיע בצבע לבן. זניט תייצר 100 יחידות בלבד ממנו. תג המחיר שלו עומד על 11,000 דולר. השעון השני, רפרנס 49.9000.670-1/22.R797, הוא השעון שמגיע בצבע שחור. ממנו זניט תייצר 300 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 10,000 דולר. השעונים יהיו זמינים לרכישה בבוטיק המקוון של זניט, בבוטיקים הפיזיים של החברה ובבוטיקים של Fusalp. 

Zenith x Fusalp Defy - שחור ולבן. מקור - זניט.
Zenith x Fusalp Defy – שחור ולבן. מקור – זניט.

השורה התחתונה

צבעי הטריקולור מספקים נגיעה מרעננת לשעון ה-Defy של זניט, כשגם שילוב צבעי הזהב-אדום עם הגוונים המתכתיים יותר מעניין. אבל האם זה מספיק בשביל לבדל את השעונים הזה משעוני ה-Defy הקרמיים שכולנו מכירים, בצבע לבן ושחור? לא בטוח. אבל להערכתנו זניט תוכל למצוא בקלות 400 רוכשים פוטנציאליים לשעונים הללו. 

למעבר לאתר של זניט.